Sport i rekreacja

Rower magnetyczny do treningu domowego

Jeżeli jeździmy na rowerze, a także chcemy prowadzić trening, mający na celu poprawę stanu naszego zdrowia, jednym z wyborów jest rower, na którym możemy przeprowadzać ćwiczenia bez wychodzenia z domu. Tego typu maszyny są polecane zarówno dla osób wytrenowanych, jak i tych, którzy mają polecenie od swojego lekarza prowadzącego, aby zacząć wykonywać regularne ćwiczenia fizyczne.

Rowery magnetyczne stawiane w pokoju

rower magnetyczny hmsKompaktowa konstrukcja tego typu roweru sprawia, iż może być on użytkowane zarówno przez osoby starsze jak i młodsze. Rower tego typu (na przykład rower magnetyczny hms), to maszyny, wyposażone w specjalne koła zamachowe o wadze około dziesięciu kilogramów. Dzięki takiej konstrukcji, rower tego typu może być wykorzystywany nie tylko do efektywnego treningu i rozruchu całego ciała. Jedną z zalet tego typu rowerów jest cicha praca, co jest niewątpliwą zaleta dla ludzi, którzy mieszkają w blokach czy szeregowcach. Mogą oni bez problemu przeprowadzać treningi nawet o największej intensywności, bez obaw o to, że szum urządzenia może być nazbyt intensywny. Kolejną zaletą roweru tego typu jest regulowany system obciążeń, pozwalający na dobranie takiego obciążenia, jakie aktualnie odpowiada naszemu stopniowi wytrenowania organizmu. Stopni obciążenia może być kilka (najczęściej ponad pięć), co pozwala na płynne przełączanie ich podczas treningu, pozwalając organizmowi na bardziej intensywny wysiłek.

W rowerach tego typu mamy także wyświetlacze, mogące być sprzężone z czujnikami, mierzącymi pokonany dystans, prędkość czy liczbę spalonych kalorii. W wielu wypadkach mamy możliwość śledzenia danych zebranych przez system, ukazujących nam, jakie robimy postępy w treningu, oraz jak wejść na kolejne szczeble rehabilitacji organizmu.