Przemysł

Zastosowanie mat filtracyjnych

Maty filtracyjne dzięki swojej konstrukcji progresywnej ze specjalnej mieszanki włókien zapewniają bardzo dobry stopień filtracji przy stabilnym przepływie gazu. W ofercie wielu firm, które zajmują się produkcją mat można znaleźć maty filtracyjne, które złożone są z włókien szklanych – które stosowane są do pochłaniania farb i lakierów.

Typy mat filtracyjnych

chłonna mata filtracyjnaNa rynku istnieje wiele modeli mat filtracyjnych, na które klient może się zdecydować. Najczęściej klientami są firmy, które odpowiednio dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników i jakość wytwarzanych materiałów w zakładzie produkcyjnym. Maty filtracyjne możemy podzielić według koloru – mamy na rynku maty filtracyjne białe, biało-niebieskie, a także białe z wykorzystaniem specjalistycznej siatki. Chłonna mata filtracyjna występuje w różnych grubościach, które stosuje się w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Bardzo dobre parametry techniczne mat filtracyjnych pozwalają na ich szerokie wykorzystanie zarówno w przemyśle, jak i produkcji pozwalając na bardzo dobrą jakość produkcji. Asortyment wielu firm obejmuje włókniny filtrujące o różnych gramaturach. Dodatkowo można zdecydować się na włókniny filtracyjne o klasie filtracji G2 do G4 i F5. Wiele specjalistycznych firm, które zajmują się produkcją mat filtracyjnych zapewnia najwyższą jakość usługi i produktu. Firmy zajmujące się produkcją posiadają odpowiednie atesty i uprawnienia do ich wytwarzania.

Okresowo przechodzą kontrole przepuszczalności filtrów i ich skuteczności, co pozwala wyeliminować występowanie potencjalnych problemów. Skuteczne kontrole sprawiają, że firma coraz bardziej inwestuje w specjalistyczny sprzęt, który zapobiega wszystkim potencjalnym problemom, które mogą się pojawić w przypadku mat filtracyjnych.

About Jakub Ziółkowski