Budownictwo i produkcja

Zastosowanie imadeł szlifierskich

Bardzo precyzyjna obróbka materiałów wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Jeśli chodzi o sektor przemysłowy, który zajmuje się produkcją różnego typu elementów na skalę masową, istotna jest także mechanizacja poszczególnych procesów. Dlatego popularnym rozwiązaniem jest stosowanie maszyn typu CNC. Pozwalają na sprawną, wysokiej jakości obróbkę materiałów.

Czym jest imadło precyzyjne?

imadło precyzyjne szlifierskieStal w różnej postaci jest materiałem bardzo popularnym w przemyśle. Wszystko dlatego, iż tworząc stopy różnych metali, można uzyskać materiał o określonych właściwościach. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby stosować narzędzia, które pozwolą na skuteczną, wysokiej jakości obróbkę materiałów tego typu. Dlatego popularne są maszyny CNC. To nic innego jak urządzenia sterowane za pomocą komputera numerycznego. Umożliwia on wprowadzenie niezbędnych danych, jeśli chodzi o parametry oraz sposób obróbki konkretnego materiału. Przekłada się to na większą automatyzację tego rodzaju procesów. W przypadku elementów stalowych, bardzo popularne jest ich szlifowanie, dlatego imadło precyzyjne szlifierskie to produkt dodatkowy, dedykowany branży przemysłowej. Ma swoje zastosowanie przy okazji szlifierek, ale również frezarek. Zapewnia odpowiednią siłę mocowania poszczególnych elementów, dzięki czemu mogą być poddawane obróbce.

Imadła są stosunkowo starym typem narzędzi, które stosuje się w wielu branżach od lat. Jednak imadła precyzyjne to nieco innych typ narzędzi. Wykorzystuje się je przy okazji maszyn CNC, w szczególności podczas frezowania i szlifowania. Są świetnym rozwiązaniem z uwagi na swoją siłę ścisku, co pozwala na stabilizację danego elementu i jego odpowiednią obróbkę. Dostępne są w różnych rozmiarach, jeśli chodzi o maksymalny rozstaw zacisków.