Uroda / Zdrowie

Urządzenie do analizy włosów

W ostatnim czasie coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się analiza struktury włosa, dzięki której możemy dobrać preparaty, które będą przynosiły naszym włosom najwięcej korzyści w zakresie pielęgnacji. Analizą włosów zajmuje się trycholog i wykonuje ją przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, który umożliwia zbadanie struktury włosa, określenie jej mocnych i słabych stron.

Cyfrowy analizator do włosów

analizator włosówOczywiście, aby badanie struktury włosa było efektywne, trycholog, do którego się udamy musi charakteryzować się odpowiednimi umiejętnościami, ale również posiadać dobrej jakości sprzęt do pomiarów. Analizator włosów, którym wykonywane są badania u trychologa, może cechować się różnymi funkcjonalnościami, co ma wpływ na precyzję wykonywanego badania. Doskonale sprawdzają się w działaniu analizatory, które wyposażone są w mikrokamerę, przy pomocy której możliwe jest określenie dokładnej struktury włosa. Na podstawie wyników tego badania trycholog stwierdza, jakich witamin lub innych składników brakuje naszym włosom, by cieszyły się lepszą kondycją. Wiele analizatorów włosów umożliwia nie tylko badanie struktury włosa, ale również sprawdzenie stanu mieszków włosowych, co może odpowiedzieć na pytania związane z wypadaniem włosów lub z zahamowaniem ich wzrostu. Bardzo przydatne jest też badanie stanu skóry głowy, dzięki czemu możliwe jest wyjaśnienie chociażby częstego przetłuszczania się naszych włosów i znalezienie odpowiedniego preparatu, który ten stan zahamuje.

Wszystkie dostępne na rynku analizatory do włosów posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Jeśli jednak zależy nam na tym, by było to nie tylko urządzenie funkcjonalne i bezpieczne, ale również odpowiednio bezawaryjne, powinniśmy przed dokonaniem zakupu sprawdzić opinie związane z produktami danej firmy. Dzięki temu możemy dokonać świadomego zakupu.