Sprzęt

Trwałe rębaki do drewna

Rębaki to bardzo przydatne urządzenia umożliwiające szybkie usunięcie odpadów drzewnych z miejsc przeprowadzonych wycinek drzew i krzewów. Przetworzone na zrębki odpady są bardzo cennym surowcem do produkcji zgodnego z trendami ekologicznego materiału opałowego jakim jest pellet i brykiet drzewny.

Wydajny rębak do drzewa

rozdrabniacz do gałęziNowoczesny rozdrabniacz do gałęzi cechuje się bardzo dobrą wydajnością oraz łatwością i bezpieczeństwem obsługi. Są to konstrukcje bardzo wytrzymałe odporne na długotrwałe, duże przeciążenia jakim są poddawane. Producenci w swojej ofercie mają urządzenia przeznaczone dla bardzo wymagających profesjonalnych odbiorców oraz małe modele skierowane do użytkowników domowych. W obu przypadkach stosowane są bardzo różnorodne rozwiązania decydujące o funkcjonalności rębaków. Profesjonaliści mogą wybierać spośród rębaków o różnych napędach i parametrach pracy dostosowując wybór do indywidualnych potrzeb i wymagań. Najczęściej wybieranych rodzajami rębaków są urządzenia napędzane silnikami spalinowymi oraz rozdrabniacze zintegrowane z ciągnikami. Podstawową przyczyną takiego stanu rzeczy jest bardzo bogaty wybór pod względem parametrów oraz mobilność pozwalająca na pracę bezpośrednio w terenie. Dobre rębaki do gałęzi posiadają szeroki blaszany lej podawczy pozwalający na jednorazowe wprowadzanie pod ostrza rozłożystych konarów wraz z odrostami. Równomierne tempo wprowadzania oraz jego stabilizację zapewniają obrotowe wałki oraz w niektórych modelach gąsienice. Każdy rębak ma ograniczoną możliwość pracy do maksymalnych średnic drewna.

Poszukując dobrego rębaka do drewna natkniemy się na strony internetowe polskich producentów. Właśnie na ich propozycje warto zwrócić szczególną uwagę gdyż urządzenia przez nich oferowane są bardzo dobrej jakości i bardzo zróżnicowane pod względem parametrów. Ich ogromnym plusem jest atrakcyjna cena.