Zdrowie

Terapeuci uzależnień pomagają alkoholikom

Alkohol należy do grona substancji psychoaktywnych zmieniających świadomość. Oddziałuje na emocje oraz funkcje poznawcze i motoryczne. w początkowych fazach polepsza nastrój, daje poczucie mocy, zwiększa pewność siebie. Każdy, kto choć raz przesadził z alkoholem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kac wiąże się z bardzo nieprzyjemnymi objawami.

Skuteczne terapie alkoholowe pozwalają wyjść z nałogu

terapia alkoholowaW Polsce nie brakuje osób, które regularnie spożywają napoje alkoholowe. Popularnym napojem alkoholowym jest bez wątpienia piwo. Wiele osób uważa, że picie piwa jest zupełnie niegroźne. Nic bardziej mylnego. Piwo jak każdy napój alkoholowy może wprowadzić nas w stan upojenia alkoholowego. Wszystko zależy oczywiście od ilości wypitego piwa. Nie ulega wątpliwości, że picie piwa i innych napojów alkoholowych jest w naszym społeczeństwie na porządku dziennym. Nic zatem dziwnego, że wiele osób popada w alkoholizm. Terapia alkoholowa bywa długotrwała. Na początku warto udać się na detoks. Tam pacjent jest pod opieka lekarską. Specjaliści czuwają nad tym, żeby nagłe odstawienie alkoholu nie wywołało groźnych dla zdrowia skutków ubocznych. Odstawienie alkoholu to oczywiście nie koniec terapii. Potem pacjent powinien zgłosić się na oddział leczenia uzależnień. Na takim oddziale uczestniczy w intensywnej terapii psychologicznej. Pierwszym krokiem w terapii alkoholizmu jest przyznanie się przed innymi i przed samym sobą do własnej bezsilności wobec alkoholu.

Alkohol bez wątpienia wywiera ogromny wpływ na nasz organizm. Przede wszystkim wykazuje liczne skutki uboczne. Specjaliści zwracają uwagę na fakt, że nawet niewielkie dawki alkoholu mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Dalszego zatem sięgamy po alkohol? Powodów jest z pewnością wiele.