Prawo / Finanse

Szybka pożyczka niewymagająca BIK

Biuro Informacji Kredytowej przechowuje w swojej bazie dane kilkunastu tysięcy klientów, którzy posiadają jakąkolwiek historię kredytową. Nie ulega wątpliwości, że baza tego rodzaju jest cennym źródłem informacji dla każdego banku i instytucji finansowej, która udziela pożyczek swoim klientom.

Czy szybką pożyczkę można wziąć bez BIK?

szybkie pożyczki bez bik i formalnościBiuro Informacji Kredytowej zajmuje się przechowywaniem i weryfikowaniem historii kredytowych osób zamieszkałych w Polsce. W centralnej bazie danych znajdują się informacje na temat historii kredytowych kilku milionów Polaków i Polek. Do bazy BIK trafiają wszystkie osoby, które kiedykolwiek zaciągnęły kredyt, lub nie spłacały na czas swoich zobowiązań. Warto zatem podkreślić, że do rejestru dłużników można trafić za nieterminowe płacenie za telefon, mieszkanie lub internet. W przypadku informacji w rejestrze BIK na temat wcześniejszych zadłużeń klient może nie uzyskać zgody na kredyt. W takiej sytuacji pozostają jedynie szybkie pożyczki bez BIK i formalności. Nie trzeba przedstawiać firmie pożyczkowej stosownych zaświadczeń, nie jest również sprawdzana historia klienta w bazie BIK. W ten sposób można uzyskać pożyczkę nawet do pięciu tysięcy złotych. Jest to to z pewnością korzystne rozwiązanie dla klientów, którzy figurują w rejestrze dłużników lub kiedykolwiek przedtem nieterminowo spłacali raty pożyczki. Nawet jednorazowe spóźnienie się z zapłaceniem raty może skutkować w przyszłości odmową kredytu gotówkowego.

Wiele osób zastanawia się, czy wzięcie pożyczki wiąże się z koniecznością przedstawiania swojej historii kredytowej. Osoby, które figurują w BIK jako dłużnicy mogą mieć nie lada problem z otrzymaniem jakiejkolwiek pożyczki. Istnieją jednak solidne firmy finansowe, które idą swoim klientom na rękę.