Budownictwo

Sport tylko na porządnej podłodze

 

Bardzo ucieszyliśmy się z tej decyzji, choć zdawaliśmy sobie sprawę, że dużo pracy przed nami. Zostaliśmy organizatorami mistrzostw kraju. To wyróżnienie, ale także ogromne wyzwanie. Szczególnie jeśli chodzi o infrastrukturę.

Wykładzina kluczowa dla sportowców w hali

wykładziny sportoweOczywiście mieliśmy obiekty. Gdybyśmy ich nie mieli, nie dostalibyśmy prawa organizacji zawodów. Niestety trzeba było kilka rzeczy poprawić. Na przykład oznaczenie wejść w hali, zorganizowanie cateringu, aspekty techniczne, okablowanie, internet. Niby proste kwestie, ale o niczym nie można zapomnieć. Problem pojawił się podczas wizytacji przedstawicieli federacji. Okazało się, że nie spodobała im się nawierzchnia boiska. Wymiana? Cóż, na kompleksowy remont nie było czasu. Na szczęście udało się spotkać  w połowie drogi. Wyłożenie boiska wykładziną było najsensowniejszym pomysłem. Zresztą, w zasadzie i tak musieliśmy o czymś takim pomyśleć. Przy dużych imprezach wytrzymałe wykładziny sportowe to normalna rzecz. Spełniają wymogi związków sportowych, dzięki nim pojawiają się nowe linie na boisku, a poza tym dają możliwość umieszczenia na nich nazw i logo sponsorów, co w przypadku komercyjnego wydarzenia jest niezwykle istotne. Poszukaliśmy producenta i okazało się, że wykładziny sportowe są dostępne w różnych kolorach i kilku grubościach. To ostatnie to ważny aspekt dla sportowca, ponieważ wpływa na amortyzację, co jest istotne dla zdrowia sportowców. Oczywiście zwracaliśmy także uwagę na certyfikaty, na to, czy podłogi zapobiegają poślizgom, czy łatwo się je czyści. Okazuje się, że to wszystko bardzo ważne cechy jakościowych wykładzin.

Udało się szybko wymienić nawierzchnię boiska w hali. Także dzięki temu impreza okazała się sukcesem. Wykładzina wytrzymała trudy całego turnieju. I co ważne, nie narzekał na nią żaden z uczestników. Nie tylko nie narzekał, ale też nie odniósł kontuzji, co w przypadku kontaktowego sportu jest równie ważne. A wykładzina zostaje, być może na kolejne zawody.