Sport i rekreacja

Spływ kajakowy rzeką Wkrą

Mieszkańcy stolicy są jednym z najbardziej zabieganych ludzi w Polsce. Wystarczy wybrać się na parę godzin do centrum Warszawy, żeby zaobserwować jak szybki tryb życia jest tam prowadzony. Latem może on zmęczyć dwukrotnie. Warto więc dla oderwania się  pomyśleć o małym wypadzie weekendowym na przykład na spływ kajakowy.

Atrakcyjny wypad na spływ kajakowy

kajaki PomiechówekKażdemu potrzeba trochę odpoczynku, a na nasz organizm najbardziej pozytywnie wpływa wysiłek aktywny. Mieszkańcy najbardziej zabieganego miasta, jakim jest Warszawa, mogą udać się na przykład nad dolinę Wkry, gdzie organizowane są spływy kajakowe, prowadzące przez niezwykle urokliwe miejsca. Miejsc na spływ Wkrą jest mnóstwo, oferuje do wynajęcia kajaki Pomiechówek i kilka innych małych miejscowości. Pomiechówek jednak jest jedną z najpopularniejszych, z których miłośnicy kajakowych spływów rozpoczynają zazwyczaj swoją przygodę. Osoby, które nigdy nie byłby na takim spływie często mają obawę przed wsiadaniem do łódki. Ja również trochę się tego bałam, jednak w ubiegłe wakacje znajomi wyciągnęli mnie na taki kajakowy wypad. Okazało się, że jest to jeden z przyjemniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. A kajaki są na tyle duże i stabilne, że nie ma co się bać. Płynie się przez piękne miejsca, często nienaruszone ludzką ręką. Można w ciszy pokontemplować i naprawdę odpocząć od codziennego zgiełku zatłoczonej Warszawy czy innych miast. Na taki spływ można wybrać się indywidualnie, chociaż najbardziej atrakcyjne są spływy grupowe.

Szczególnie latem warto zadbać o to, aby odpocząć od codziennego zabiegania. Dotyczy to szczególnie mieszkańców większych miast, takich jak Warszawa, gdzie tempo życia jest nadzwyczaj duże. Jednym z ciekawszych pomysłów na krótki wypad jest spływ kajakowy.