Gastronomia

Smaczna oliwa ze sklepu internetowego

Smaczna oliwa z oliwek jest składnikiem wielu potraw śródziemnomorskich i nie tylko. Jej aromat i smak są nie tylko aromatyczne, ale także zdrowe. Oliwa z oliwek produkowana z wyselekcjonowanych oliwek jest bogata w cenne składniki odżywcze. Można powiedzieć, że oliwa to tłuszcz roślinny najzdrowszy i najcenniejszy dla ludzi. Cena za za oliwę zależy pojemności i jej rodzaju.

Smaczna i zdrowa oliwa

oliwa z oliwek extra virgin sklep onlineKażdy zna smak oliwy z oliwek. Najlepszej jakości oliwa z oliwek extra virgin sklep online oferuje ją w dobrej cenie. Cena za 500 ml oliwę z oliwek to koszt około 90 złotych. Taka oliwa to prawdziwa bomba witaminowa. Świeżość utrzymuje nawet do 5 miesięcy od otwarcia butelki. Szklana butelka wykonana jest z ciemnego szkła, co znacznie wpływa na jakość oliwy. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia to pyszny smak. Dlatego dodaje się ją do niemal wszystkich potraw typu sałatki, sosy, do smażenia, bruschetty oraz wszelkich zup, grillowanych warzyw i pizzy. Oliwa jest składnikiem, bez którego nie wyobrażają sobie Włosi swojej kuchni. W 100 gramach oliwy jest około 800 kcal. Zatem jej kaloryczność jest dosyć wysoka. Smak można wybrać bardziej delikatny lub bardziej intensywne. W zależności od tego do czego ich chcemy używać. Największą popularnością cieszą się oliwy pochodzące z Włoch, Francji oraz z Portugalii.

Kupując oliwę z oliwek extra virgin należy zwrócić uwagę na jej pochodzenie i skład. Dobrej jakości oliwa z oliwek będzie smaczna i zdrowa. Zawierająca odpowiednią ilość witamin i protein. Oliwa z oliwek to zdrowy dodatek do wielu dań, dlatego też jest ona coraz bardziej powszechna w polskiej kuchni. Dobrej jakości oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia to nie jest mały koszt bo około 60-90 zł za 0,5 litra. Warto zainwestować w najlepszą oliwę by cieszyć się jej smakiem.