Rolnictwo i hodowla

Rzepak skupowany w warmińsko-mazurskim

Rzepak skupowany jest mniej więcej dwa razy w roku. Oczywiście są skupy, które wprowadzają inne zasady, ale ja mówię o tym, co jest ogólnie przyjęte. W województwie warmińsko-mazurskim jest wiele miejsc, w których taki rzepak można spokojnie sprzedać nawet w sezonie zimowym. Jest on skupowany, ponieważ inni rolnicy odkupią go na siew lub firmy, które tworzą olej rzepakowy.

Skup rzepaku w porze zimowej

skup rzepaku warmińsko-mazurskieSkup rzepaku przeprowadzany jest dwa razy do roku. Mówię o tym, jak to działa w województwie warmińsko-mazurskim. Dzięki temu nie ma problemów ze sprzedażą nadwyżek, które zostały zmagazynowane w silosach rolniczych. Jeśli interesuje Cię skup rzepaku warmińsko-mazurskie to bardzo dobre województwo pod tym względem. Ceny za jedną tonę lub metr sześcienny są bardzo podobne i nie ma za bardzo między nimi różnicy ani w jednym, ani w drugim sezonie. Podczas skupowania bada się tylko poziom wilgotności rzepaku. Nie może on być zbyt wilgotny, ani zbyt suchy, ponieważ nie nadaje się do produkcji olejów. Rolnicy mają bardzo dobre warunki finansowe, jeśli chodzi o sprzedaż. Płaci się tylko siedem procent podatku VAT, ponieważ jest to produkt przeznaczony do przetworzenia. Drugi termin to przełom stycznia oraz lutego i skupuje się przez jakieś dwa lub trzy tygodnie. W zależności od tego, ilu rolników ma jeszcze rzepak, który chce sprzedać, a także od konkretnego roku i jego obfitości.

Skupy rzepaku są bardzo dobre, ponieważ rolnik nie musi oczekiwać na kupca. Wystarczy, że pojedzie w odpowiednie miejsce i od razu sprzeda dowolną ilość. Pieniądze po sprzedaży zazwyczaj przelewane są na konto jakieś dziesięć dni po wystawieniu faktury. Jest to normalne, bez względu na to, jaki aktualnie mamy okres dotyczący zbioru. Warto jest więc o tym pomyśleć.