Wnętrza

Producenci balkonowych firanek zawsze zaskakują swoją kreatywnością

Balkony mają dziś bardzo różne układy. Najczęściej spotykamy się jednakże te z układem, w jakim okno balkonowe sięga aż do podłogi, a obok usytuowane jest typowe okno, bądź wszystkie okna sięgają aż do podłogi, a wyjście na balkon jest przesuwane. Producenci tworzą wzory i modele firan, tak by każdy znalazł te odpowiednie do swojego balkonu.

Jakie firany do balkonowego okna?

firanka na okno balkonoweKażda firanka na okno balkonowe, bez względu na jego układ, musi być wykonana z materiału, umożliwiającego swobodne otwieranie jego drzwi. Dekoracja powinna prezentować się estetycznie, pomimo ciągłego zasuwania i odsuwania firanki w porze letniej. Tak, byśmy mogli wychodzić na balkon, ile razy chcemy w ciągu dnia, aby napić się herbaty, czy poczytać książkę na świeżym powietrzu. Modna i elegancka firanka na okno balkonowe zawsze je ozdobi i nada wnętrzu niepowtarzalnego stylu. Nadto zasłoni nasz pokój przed wścibskimi sąsiadami, którzy też z czasem będą mieć podobną dekorację okna. Musimy pamiętać także o dobraniu odpowiednich proporcji i wzorów. Mamy ogromny wybór materiałów i wzorów od klasyki po dekoracje bardziej designerskie, które nadadzą charakteru naszemu balkonowi. Warto mieć na uwadze, iż prostsze przyozdobienia są najlepsze dla dużej przestrzeni, a zbyt ozdobne firany mogą zakłócać harmonię pomieszczenia. Do firan możemy oczywiście dodać jeszcze zasłony, które dodadzą całości dodatkowego uroku i szyku. Dla osób lubiących tradycyjne dekoracje okienne firanka na okna balkonowe powinna być klasyczna. Najlepszym rozwiązaniem będzie biała lub pastelowa firana marszczona na taśmie. Jedną z bardziej designerskich form jest firanka na okno balkonowe „V”.  Najczęściej jest ona wykonana z woalu, tafty lub satyny usztywnianej sztywnikiem oraz obciążnikiem w komplecie.  Firanka na okno balkonowe może być również obszyta gipiurą, co zapewni jej elegancki i estetyczny wygląd.

Bez wątpienia firanka na okno balkonowe ma na celu jego gustowne udekorowanie. Dekoracyjność to bowiem podstawowa cecha, która charakteryzuje większość firan. Dzięki temu nie tylko osłaniają nas przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi, czy wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, ale także mogą stworzyć styl i klimat pomieszczenia.