Budownictwo

Problemy niepełnosprawnych

dźwigi osobowe

Osoby niepełnosprawne mają wiele problemów, z którymi starają się walczyć każdego dnia, co nie jest takie proste. Na każdym kroku pojawiają się przeróżne trudności i zwykle wszystko dotyczy życia codziennego. Każdy z nas zna kogoś z niepełnosprawnością. Rodzaje niepełnosprawności są różne i każda z grup ma inne potrzeby.

Dźwigi osobowe służą do transportu ludzi

Trudno jest stwierdzić, kto ma najtrudniejsze życie. Z jednej strony wydaje na się, że najwięcej trudności mają niewidomi i niesłyszący, potem widzimy osoby jeżdżące na wózku i zastanawiamy się, czy to przypadkiem osoby na wózku nie maja najtrudniej.

dźwigi osoboweOczywiście należałoby zacząć od tego, jak dużo trudności otacza takie osoby, jak bardzo nasze otoczenie nie jest przygotowane, żeby żyły w nim osoby niepełnosprawne. Oczywiście coraz częściej zwraca się na to uwagę, nowe budownictwo jest nastawione na potrzeby osób niepełnosprawnych, ale w budynkach starszej daty nikt nie przejmuje się takimi kwestiami, bo kogo miałoby to interesować. W budynkach mieszkalnych montuje się windy, w dużych przedsiębiorstwach i Fabrykach dźwigi osobowe. Tak naprawdę nie ma rzeczy i sytuacji bez wyjścia, zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie. Na pewno sporo problemów mają również osoby niewidome, które, jakby nie było muszą zmierzyć się ze światem nieprzystosowanym do potrzeb takich osób. Nawet, jeśli pojawiają się oznaczenia, to jest duży plus, ale tak naprawdę wciąż brakuje takich miejsc. Dużo problemów mają tez osoby głuche, chociaż ich problemy są najmniej odczuwalne, mogą czegoś nie słyszeć, ale widzą i mogą spokojnie się poruszać. Mówiąc o problemach niepełnosprawnych można poruszać różne zagadnienia, ale tak naprawdę najważniejsze jest to, żeby ludzie w końcu zauważali problem, z jakim mamy do czynienia, bo bardzo często można odnieść wrażenie, że na całym świecie jest swego rodzaju znieczulica na problemy takich osób. Niby wiemy, że takie problemy istnieją, ale nic nie zrobimy, żeby zmienić sytuacje, poprawić ich, jakość życia, a przecież naprawdę nie trzeba dużo, żeby coś zmienić.