Wykończenie domu na zewnątrz to jedna z najważniejszych kwestii, nad którymi trzeba się zastanowić podczas budowy. Duże znaczenie ma dobór odpowiedniego ocieplenia i tynku, a także koloru elewacji. Wiele zależy również od tego, czym pokryjemy dach. Trzeba pamiętać, że możemy decydować się tylko na takie rozwiązania, na jakie pozwala wytrzymałość konstrukcyjna więźby dachowej.
Cechy dachówki ceramicznej
Okazuje się, że już w fazie projektowania powinniśmy wiedzieć, czy zdecydujemy się na pokrycie lekkie czy ciężkie naszego dachu. W domach jednorodzinnych budowanych na terenie naszego kraju popularne są papy i gonty bitumiczne, blachy i blachodachówki oraz dachówki ceramiczne. Gonty przy zakupie mogą wydawać się najtańsze, ale potrzeba jeszcze stworzyć dla nich sztywne i równe podłoże, więc ostatecznie cenowo zrównują się z blachodachówkami. Jeśli interesuje nas, jak prezentuje się dachówka ceramiczna Łódź to miejsce, w którym możemy przekonać się o jej walorach estetycznych na własne oczy. Co najważniejsze, jest to najtrwalsze i najbardziej solidne rozwiązanie, stosowane z powodzeniem od setek lat. Taką dachówkę wytwarza się z gliny zmieszanej z mączką ceglaną lub kwarcem, a następnie wypala się w piecu. Możemy zdecydować się na naturalny kolor lub odmiany barwione. Warto wiedzieć, że jest to pokrycie stosunkowo ciężkie, należy więc powiedzieć architektowi o naszych preferencjach w tej kwestii, aby uwzględnił to w projekcie. Pokrycia dachowe z ceramiki mogą przetrwać nawet ponad sto lat, a producenci udzielają na nie kilkudziesięcioletniej gwarancji.
Istnieje wiele rodzajów pokryć więźby dachowej, ale jeden z nich szczególnie wyróżnia się pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Jeśli możemy sobie pozwolić na większy wydatek, powinniśmy zainwestować w dachówkę ceramiczną, która będzie pięknie się prezentowała i doskonale chroniła nasz dom.