Wnętrza

Piękna łazienka dzięki płytkom imitującym drewnopochodna

Trendy w wystroju wnętrz, z roku na rok dynamicznie się zmieniają. Minimalizm zastępuje przepych, stonowane kolory wchodzą na miejsce żywych barw. Jednak motywy nawiązujące do natury są ponadczasowe, a drewno często wykorzystywane przez projektantów.

Wykończenie łazienki płytkami imitującymi drewno

imitacja deskiMarzeniem wielu jest korzystać z łazienki wykończonej drewnem. Niestety jest to surowiec wyjątkowo podatny na wahania temperatur i wilgotności i nawet bardzo dobrze zaimpregnowany w krótkim czasie stanie się kruchy i narażony na uszkodzenia mechaniczne. Drewno narażone na niszczące działanie grzybów, insektów oraz pęczniejące pod wpływem wilgoci nie jest odpowiednim materiałem do wykonania podłogi, czy ozdoby ściany. Z pomocą przychodzą panele i płytki drewnopodobne. Zaletą takiego rozwiązania jest odporność na wysoką wilgotność oraz zmiany temperatur, łatwość czyszczenia. Wykorzystując syntetyczny materiał, niwelujemy także możliwość wystąpienia pleśni na deskach, co korzystnie wpłynie na zdrowie. Atutem tego rozwiązania jest także wysoka trwałość, zabezpieczająca płytki przed uszkodzeniami mechanicznymi, a dokładna imitacja deski daje uczucie przebywania wśród natury. Wraz ze stonowanymi odcieniami kafelek, marmurem oraz porcelanową armaturą, drewniane wykończenie tworzy klasyczne, ponadczasowe połączenie. Rozwiązanie to jest idealne zarówno do dużych, jak i małych łazienek, w których wykorzystanie jasnych kolorów dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie.

Współcześnie coraz częściej wykorzystuje się klasyczne, proste rozwiązania. Rosnące tempo życia zachęca do wykorzystywania jak najmniej czasochłonnych i najpraktyczniejszych rozwiązań. Panele imitujące drewno dają możliwość upiększenia swojej przestrzeni, bez konieczności czasochłonnej pielęgnacji użytego materiału.