Budownictwo

Parking zamknięty szlabanem

 

Obecnie bardzo często parkingi są w pewnym sensie sprywatyzowane. Każde nowe osiedle posiada zamknięty parking. W dobie czasu gdzie jest coraz więcej samochodów jest to dobry pomysł. Często parkingi przy otwartych osiedlach są zajęte przez samochody ogólnie mówiąc obce, np. ludzi którzy przyjeżdżają niedaleko do pracy, sklepu.

Zalety szlabanów przy parkingach

SzlabanyNa otwartych osiedlach często ludzie nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów, ponieważ parkingi są zatłoczone przez obcych kierowców, którzy nie mieszkają na danym osiedlu. Szlabany obecnie są bardzo popularne przy parkingach. Szlabany posiadają również wiele zalet. Przede wszystkim na teren parkingu nie wjedzie niepożądana osoba. Szlabany znajdują zastosowanie nie tylko na parkingach osiedlowych, ale również na parkingach przy sklepach, lotniskach. Często przy sklepach paragon stanowi bilecik wyjazdu z parkingu za darmo. W przypadku braku paragonu za postój należy uiścić opłatę. Montaż takich szlabanów to bardzo dobry pomysł, ponieważ wówczas nie musimy zatrudniać parkingowego. Inwestycja montażu jest dość duża, aczkolwiek zwraca się ona bardzo szybko. Szlabany zazwyczaj mają kolor żółty, albo czerwony. Ważne, aby były widoczne z daleka. Obecnie coraz częściej można się spotkać z takim systemem parkingowym. Jest on w pełni automatyczny. Jest stosowany przy różnej wielkości parkingów. Może znaleźć zastosowanie przy małych, jak i bardzo dużych parkingach.

Obecnie są różne systemy parkingowe, na przykład w postaci szlabanu który się automatycznie otwiera, jak i zamyka. Przy osiedlowych parkingach każdy mieszkaniec posiada kartę do otwarcia szlabanu. Natomiast przy sklepach mogą być to paragony, a na przykład jeśli chodzi o parkingi na lotnisku i inne bileciki, które opłaca się przy wyjeździe.