Nieruchomości i budownictwo

Oczyszczalnia ścieków w pobliżu domu

Każdy dom generuje dość sporą ilość ścieków. Zgodnie z prawem musimy jednak w odpowiedni sposób te ścieki odprowadzać. Nie może być tak, że ścieki będą odprowadzane z pominięciem najważniejszych wytycznych. Obecnie dość spory problem mają te osoby, które postanowiły wybudować swój wymarzony dom w takim miejscu gdzie nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnych. 

Nowoczesne oczyszczalnie przydomowe 

przydomowe oczyszczalnie ściekówZapewne każdy doskonale wie jak wyglądają tradycyjne oczyszczalnie ścieków. Obecnie takie obiekty najczęściej budowane są gdzieś na obrzeżach miast. Jeśli mieszkamy w takim miejscu gdzie mamy dostęp do sieci kanalizacyjnych to możemy podłączyć swój dom do nich. Wówczas problem związany z odprowadzaniem ścieków nie będzie nas dotyczył. Jednak jeśli nie mamy możliwości podłączenia domu do kanalizacji to warto pomyśleć o zainwestowaniu w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zasada działania takich oczyszczalni jest w pewnym stopniu podobna do oczyszczalni jakie znamy. Oczyszczanie ścieków w takich oczyszczalniach przydomowych również dzielone jest na etapy. Pierwszym z nich jest oczywiście sedymentacja osadu, który z racji że jest najcięższy to szybko osadza się na dnie zbiornika sedymentacyjnego. Wiele nowoczesnych oczyszczalni posiada również specjalny moduł pozwalający na neutralizację środków chemicznych jakie znajdować się mogą w nieczystościach odprowadzanych z kuchni czy też łazienki. 

Ogólnie rzecz biorąc oczyszczalnie przydomowe to naprawdę świetne rozwiązania, które mogą w dużym stopniu pomagać nam w odprowadzaniu ścieków jeśli mieszkamy w miejscu znacznie oddalonym od sieci kanalizacyjnych. Niejednokrotnie usłyszeć też można o tym, że przydomowe oczyszczalnie są montowane na działkach rekreacyjnych lub też łączy się je z domkami letniskowymi. 

About Jarosław Motylski