Budownictwo

Nowoczesne elewacje wentylowane

W nowoczesnym budownictwie najważniejsze są dwie kwestie. Pierwszą z nich jest funkcjonalność a drugą oczywiście estetyka. Przez dziesiątki lat inżynierowie budownictwa poszukiwali sprawdzonych sposobów na to żeby te dwa elementy połączyć. Znaleźli wiele sposobów a ja dziś chciałbym przedstawić Państwu jeden z nich, który związany jest z nowoczesnymi elewacjami.

Piękne i estetyczne elewacje

montaż fasad wentylowanychPodczas wykończenia domu zawsze dochodzi do takiego momentu, że musimy zadbać o wystrój nie tylko wnętrza ale również elewacji. Sposobów ozdabiania elewacji jest obecnie bardzo dużo ale jednym z najbardziej nowoczesnych jest sposób związany z elewacjami wentylowanymi. Ten rodzaj elewacji nieco różni się od tych stosowanych przez dziesiątki lat. Niegdyś elewacje były tworzone zawsze w ten sam sposób. Używano wówczas styropianu, który klejono do ścian a na styropian nakładana była specjalna siatka i tynk. Obecnie montaż fasad wentylowanych nieco różni się od tego wspomnianego wcześniej. Otóż w przypadku tych elewacji stosuje się specjalną kratownicę, która pełni rolę dystansującą. Dzięki temu w naszej elewacji powstają specjalne luki pozwalające na to by ściana „oddychała”. Bardzo istotną kwestią związaną z takimi elewacjami jest to, że nie dochodzi do kondensacji pary wodnej. Dzięki temu nasza ściana zawsze będzie sucha, nie pojawią się na niej kropelki wody a co za tym idzie możemy być spokojni o to, że nasz dom zostanie dotknięty pleśnią czy grzybem.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju funkcjonuje już naprawdę sporo firm, które są w stanie zaoferować nam stworzenie elewacji wentylowanej. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę to, że koszt takiej elewacji może być nieco większy niż rozwiązań stosowanych w przeszłości. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to inwestycja w dobrą kondycję naszego budynku.