Rolnictwo i hodowla

Kwestia wytrzymałości folii wielosezonowej

Zawsze wiedza w odniesieniu do konkretnego produktu będzie niezwykle cenna. Dopiero pod warunkiem odpowiedniej wiedzy na temat właściwości produktów można poważnie zastanawiać się nad wykorzystaniem ich w określony sposób. Tym bardziej że wtedy może okazać się, że na przykład w foliach tunelowych wielosezonowych są celowe modyfikacje.

Jak producent modyfikuje folię na tunele?

folie tunelowe wielosezonoweBez względu na specyfikę wybranej folii tunelowej jej wykorzystywanie właśnie w celu stworzenia tunelu foliowego wygląda bardzo podobnie. Pierwszym etapem działania z tego zakresu będzie oczywiście ustawienie odpowiedniego stelaża. Dopiero wtedy można przystąpić do rozkładania i naciągania właśnie na coś takiego w wybranej wcześniej folii. Wybieranie foki tunelowej jest moim zdaniem etapem kluczowym. Folie tunelowe wielosezonowe sprawdzają się doskonale, ponieważ producenci wiedzą jak nadać im odpowiednią wytrzymałość. Robią to między innymi poprzez wykorzystanie specjalistycznych sznurków, które mają stanowić coś na kształt zbrojenia konstrukcji takiej właśnie folii. Za wielosezonową folię tunelową mogę bez żadnych wątpliwości uznać również taką, która ma dużą grubość. Tym bardziej że ze względu na specyfikę materiałów wykorzystanego przez producenta do wytwarzania fugi tunelowej nawet przy takiej imponującej grubości pozytywne i konieczne właściwości dotyczące przepuszczalności promieni słonecznych wciąż utrzymują się na optymalnym poziomie. 

O wytrzymałości folii tunelowych wielosezonowych należy poważnie pomyśleć również w kontekście odporności takiego znakomitego produktu na oddziaływanie środków chemicznych stosowanych w celu ochrony roślin, Zwalczanie szkodników i tak dalej. Przyglądając się foliom tunelowym można zrozumieć, że nie wykazują one aktywności chemicznej. Nawet ujemne temperatury w okresie zimowym nie doprowadzą do uszkodzenia czegoś takiego.