Edukacja

Kursy BHP dla firm

Niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielem małej firmy, czy rekinem biznesu na skale ogólnoświatową, mamy obowiązek przeprowadzania szkoleń z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) w naszej firmie. Do obowiązkowych kursów należą szkolenia wstępne dla nowo przyjętego pracownika, oraz szkolenia okresowe dla całej kadry.

Kto powinien prowadzić kurs BHP?

kursy bhp w WarszawiePamiętajmy, że nie musimy przeprowadzać takiego szkolenia sami. Do pomocy służą nam firmy zewnętrzne wyspecjalizowane we wszystkich wymogach, jakie szkolenia BHP muszą spełniać. Wiele z nich oferuje stworzenie indywidualnej oferty dla każdego klienta. Prócz szkoleń BHP różne firmy mają w ofercie jeszcze wiele innych świadczeń, jak szkolenia PPOŻ (wraz z dodatkowymi usługami, jak zakup lub wynajem sprzętu związanego z PPOŻ), czy szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Obecnie wiele firm oferujące szkolenia dla twojej firmy ma takie udogodnienia jak e-learning, czy kursy BHP prowadzone online. Firmy zewnętrzne obejmują często zasięgiem swojej działalności całe województwa – kursy BHP w Warszawie będą dostępne też w pobliskich, mniejszych miastach. Ważnym elementem, o jaki musimy zadbać szukając odpowiednich szkleń, jest wystawianie przez prowadzących szkolenie odpowiednich dokumentów. W razie jakichkolwiek kontroli musimy mieć zaświadczenia, że odpowiednie jednostki przeprowadziły dla naszej firmy niezbędne szkolenia. Firmy zajmujące się szkoleniami mogą też sprawować służbę nad przestrzeganiem zasad BHP, kiedy co najmniej raz do roku prowadzą analizę stanu BHP w danej firmie.

Tematyka i zakres BHP jest bardzo obszerny. Na pracodawcę nałożone są inne wymogi w zależności od tego jaką prowadzi działalność, ilu zatrudnia pracowników itp. Najlepiej szukać sprawdzonych i polecanych firm oferujących szerokie spektrum usług w ramach BHP, które specjalizują się w ofertach dla firm podobnych do naszej.

About Aleksander Redzik