Reklama

Kto jest potrzebny do przygotowania spotów reklamowych?

spoty reklamowe

Kampanie marketingowe zawierające w sobie materiały audiowizualne są na porządku dziennym. Teraz każda większa firma chce się w ten sposób reklamować, bo wie, że to dobry model dotarcia do klienta.

Spoty reklamowe animowane

spoty reklamoweCzęsto myślimy, że taki video marketing jest kosztowny i dlatego rozważamy samodzielne zabranie się za takie rzeczy. Jednak zanim to zrobimy to warto jest wiedzieć jakie osoby są potrzebne do przygotowania takich materiałów. Na pewno konieczny jest ktoś, kto jest odpowiedzialny za scenariusz. Może to być specjalista z firmy marketingowej czy zatrudniony scenarzysta. Filmy promocyjne muszą mieć jakąś fabułę, choć jest ona minimalna. Jednak ważny jest też dobór słownictwa, który ma trafić do grupy docelowej. Do tego niezbędny jest także reżyser. Ktoś musi zapanować nad wszystkimi pracującymi na planie zdjęciowym osobami i być odpowiedzialny za finalny efekt pracy. Filmy reklamowe muszą być również przez kogoś nakręcone i zmontowane. Zatem potrzebny jest operator kamery i montażysta. Jeśli chcemy, by nasze spoty reklamowe zawierały element animowane to przydadzą się nam również specjaliści z zakresu efektów specjalnych, którzy sobie poradzą z tak wymagającym zadaniem.

Do tego na planie spotu potrzebujemy osób technicznych i zajmujących się wyglądem grających aktorów, czyli specjalistów od oświetlenia, wózkarzy, makijażystów, stylistów, czy fryzjerów. Bez nich nic nie będzie wyglądało tak jak powinno. Wspomniani byli oczywiście również aktorzy, bo ktoś w tych spotach musi zagrać.