Hotele i wypoczynek

Konne obozy na wakacje

Dzieci, które kochają konie z pewnością często proszą rodziców o wycieczkę do stadniny. Niektóre biura podróży oferują zorganizowane obozy dla dzieci i młodzieży. W ofercie niektórych z nich znajdziemy obóz konny. Polecane obozy konne wakacyjne można zarezerwować niemal w każdym tygodniu letnich wakacji.

Zorganizowane obozy dla młodzieży

obozy konne wakacyjneNa zorganizowane wakacje z reguły jeżdżą dzieci szkolne, lub takie, które są już dosyć samodzielne. Na obozy konne można zapisać małego miłośnika jeździectwa nawet w wieku 6/7 lat. Obozy konne wakacyjne są organizowane na 7 lub 10 dniowe pobyty. Podczas całego wyjazdu dziecko musi mieć zapewnioną najlepszą opiekę. Wiele ośrodków jeździeckich w całej Polsce zaprasza co roku na wakacje z możliwością nauki jazdy konnej lub doszkalania z innych technik jazdy konnej. Konne obozy cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie wśród dzieci szkolne. Oprócz podstaw jak pełne wyżywienie uczestnik ma także wykupiony pakiet ubezpieczeniowy od nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowo wychowawcy zorganizowanych kolonii są przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Uczestnicy integrują się i poznają siebie na wzajem. Uczą się wspólnych relacji i obcowania w naturze i ze zwierzętami. Do tego są uczeni miłości do jeździectwa od najmłodszych lat, później ta pasja jest jeszcze większa.

W cenie obozu lub kolonii uczestnicy mają moc atrakcji. Oczywiście nie na wszystkich obozach konnych trzeba być profesjonalistą w jeździectwie. Do tego nie zawsze wymagany jest sprzęt bo może on być równie dobrze wypożyczony. Obozy konne są organizowane w wakacje i oferty na obóz szybko się kończą. Zainteresowanie takim wyjazdem jest coraz bardziej powszechne. Szczególnie dla dzieci kochających konie.