Ochrona i bezpieczeństwo

Jak wygląda praca pracowników na wysokości?

Niektórych prac nie da się wykonywać na ziemi i dla tego na rynku jest duży wybór firm oferujących swoje usługi, działając na wysokościach. Zdają sobie sprawę z utrudnień i małego dostępu do wykwalifikowanych fachowców, dlatego te usługi nie należą do najtańszych. Firmy takie dysponują spawaczami, inżynierami monterami, a także zwykłymi pracownikami fizycznymi.

Jak zabezpieczony jest pracownik na wysokości?

szelki i linki bezpieczeństwaDo zabezpieczenia osoby pracującej na wysokości wykorzystuje się atestowane produkty do wspinaczek. Pracownik na takim stanowisku powinien mieć ukończony kurs ze wspinaczki wysokogórskiej, dodatkowo musi pomyślnie przejść przez badania lekarskie. Sprawdzają one czy pracownik nie posiada, leku wysokości oraz zad związanych z ciśnieniem. Po przejściu pomyślnie rekrutacji może przystąpić do pracy. Przed wejściem na plac budowy musi zostać odpowiednio ubrany. Odzież robocza to między innymi kask, którego zadaniem jest amortyzowanie uderzeń i wstrząsów w głowę. Następnie jest ubrany w uniform, o neonowym kolorze z przyszytymi prasami taśmy odblaskowej. W skład jego wyposażenia wchodzą szelki i linki bezpieczeństwa, gwarantujące utrzymanie kilka krotności jego ciężaru. Jako iż znajduje się na wysokości, swoje narzędzia musi przechowywać w pasie nośny. Często osoby wspinające się, posiadają dodatkowy zapas karabińczyków. Pomagają one, w zabezpieczeniu przedmiotów oraz lin na dachach budynków. Do komunikacji wykorzystuje się, krótkofalówki lub megafony.

Do pracy z pewnością przyda się zadbanie o własną kondycję fizyczną oraz zdolności manualne. Podczas wspinaczek wykorzystuje się umiejętności do wiązania lin oraz podciągania. Jest to z pewnością praca dla osób o silnych nerwach. Dokładność pracowników świadczy o ich bezpieczeństwie. Lepiej pracować wolniej, ale dokładniej.