Ochrona i bezpieczeństwo

Jak wybrać odpowiednią kurtkę roboczą na zimę?

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikowi odpowiedniej odzieży roboczej. Podczas ich wyboru należy się skupić przede wszystkim na ich właściwościach użytkowych, tak aby pracownikowi zapewniały jak najwyższy komfort pracy.

Duży wybór zimowych kurtek roboczych

kurtki robocze zimoweObecny rynek oferuje bardzo duży wybór kurtek roboczych. Kurtki te są sezonowe i w zależności pory roku na jaką są przeznaczone, charakteryzują się innymi właściwościami. Szczególnie popularne są kurtki robocze zimowe. Zimą bowiem pracodawca musi zapewnić pracownikowi ciepłą odzież, tak aby uchronić go przed wychłodzeniem organizmu. Kurtki robocze są bardzo różne. Najlepszymi okazują się być te wykonane z pierza, pokryte grubym naturalnym materiałem. Taki materiał bowiem przepuszcza powietrze, przez co człowiek w kurtce się nie poci, a jednocześnie utrzymuje swoją stałą temperaturę ciała. Pierz w środku stanowi doskonałą izolację. Tego typu kurtki są wyposażone najczęściej w kieszenie i suwaki, zarówno wewnętrze jak i zewnętrze. Bardzo przydatne okazują się także ściągacze. Pojawiają się zarówno na rękawach, jak i na dole kurtki, czy w pasie. Przydatną cechą jest również obecność kaptura, którym można nakryć głowę podczas mroźnych dni. Dobrze, gdy taki kaptur jest również zaopatrzony w ściągacz, tak aby zapewnić jeszcze lepszą izolację. Kurtki robocze powinny posiadać także odblaski, bowiem pracownik, który jest widoczny w pracy, nie jest narażony w tak dużym stopniu na różnego typu wypadki.

Decydując się na wybór kurtek roboczych zimowych dla pracowników należy rozpatrzeć wiele aspektów. Ceny kurtek są bardzo zróżnicowane, w zależności od jakości materiałów użytych do ich produkcji i stopnia skomplikowania samej kurtki. Jednakże odpowiedzialny pracodawca nie powinien oszczędzać na środkach ochrony swoich pracowników przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

About Jarosław Motylski