Usługi

Innowacyjna zabawka

 

Od niedawna innowacyjne rozwiązania stosuje się nie tylko w świecie komputerów i motoryzacji, ale również w świecie zabawek, a zwłaszcza w segmencie małych samochodów. Doskonałym przykładem powyższego stwierdzenia mogą być automagnesiaki marki hot wheels

Jak działają automagnesiaki marki hot wheels ?

automagnesiaki marki hot wheelsNiewątpliwie nazwa ta brzmi bardzo tajemniczo, lecz może kojarzyć się z wykorzystaniem w tej zabawce zjawiska magnetyzmu. I tak też się dzieje. W dużym skrócie idea tej zabawki jest następująca, auto rozpędza się na specjalnym torze, przeszkoda usytuowana centralnie względem auta rozdziela je na pół pokonując siły magnesu, po czym za chwilę połówki samochodu zostają samoistnie połączone. Dorosłych to zjawisko może wcale nie dziwić, lecz już dla dzieci wykorzystanie magnesów w zabawce jest bardzo ciekawym i dotąd niespotykanym zjawiskiem. Jest to doskonały przykład na to, że zabawka jednocześnie może cieszyć najmłodszych, ale również ich edukować. W tym momencie należą się olbrzymie brawa dla pomysłodawcy tego ciekawego resoraka. Osoba, która wymyśliła to urządzenie z pewnością ma jeszcze wiele pomysłów, którymi może w przyszłości zaskoczyć niejednego dorosłego. Warto również wspomnieć o jakże ważnym w przypadku dzieci wysokim poziomie bezpieczeństwa użytkowania. Bowiem zabawka ta nie posiada żadnych drobnych, a zarazem niebezpiecznych dla zdrowia i życia najmłodszych elementów. Ciężko również doszukać się niebezpiecznych i ostrych dla dzieci krawędzi czy zakończeń karoserii.

Niestety zabawka ta jest jeszcze stosunkowo mało popularna. Dzieje się tak za sprawą wygórowanej ceny i małej dostępności produktu. Zakupu można dokonać tylko w autoryzowanych sklepach, a rynek wtórny nie jest jeszcze zapełniony tego typu produktami.  

 

About Jarosław Motylski