Sport i rekreacja

Hel – obozy windsurfingowe

Windsurfing to sport wodny uprawiany przy użyciu deski i przymocowanego do niej żagla. Jest to sport polegający na żeglowaniu podobnym do jachtowego, ale przy pomocy innego sprzętu. Jest wiele szkół, które oferują szkolenia zarówno dla osób początkujących jak i tych, które chcą się podszkolić.

Obozy windsurfingowe na Helu

Obozy windsurfingowe hel orgaobozy windsurfingowe helnizowane są zarówno dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dopasowane są do indywidualnych predyspozycji oraz możliwości kursanta. Odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów. Windsurferem może zostać każdy bez względu na to czy miał kiedyś styczność ze sportami wodnymi czy nie. Obozy odbywają się na Półwyspie Helskim gdzie płaska, płytka i ciepła woda stwarza idealne warunki do nauki. Oferta obejmuje noclegi w komfortowych pokojach kilkuosobowych lub namiotach. To opcja dla tych, którzy chcą poczuć prawdziwy kempingowy klimat. Jest to tańsza opcja, ale to nie znaczy, że gorsza. Namioty rozbite są na ogrodzonym terenie naszej bazy. Do dyspozycji obozowiczów jest cały czas świetlica, w której można na przykład podładować telefon. Oferta obejmuje również wyżywienie, czyli trzy posiłki dziennie. Szkolenie obejmuje kilka godzin windsurfingu dziennie. Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach pod okiem instruktorów. Szkolenie odbywa się na każdym poziomie zaawansowania przy pomocy dopasowanego sprzętu. Kiedy nie ma wiatru organizowane są zajęcia różnego typu na przykład atrakcje motorowodne, longboarding oraz masa innych atrakcji nie związanych z wodą.

Jeśli chcemy spróbować swoich sił i nauczyć się windsurfingu warto zapisać się na taki kurs. Będziemy mieli wtedy pewność, że my lub nasze dziecko jest w dobrych rekach i nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Nie wolno uczyć się na własną rękę, ponieważ możemy stworzyć zagrożenie.

About Aleksander Redzik