Budownictwo

Efektywna termoizolacja płytą PIR

 

Każdy dom, który jest budowany na różnych etapach budowy wymaga stosowania izolacji lub ociepleń. Jeśli zapomnimy o tej niezwykle istotnej kwestii to może się okazać, że w naszym domu ogrzewanie będzie dużo mniej wydajne lub nawet na ścianach pojawi się wilgoć. Drugi przypadek często związany jest z brakiem izolacji na fundamentach, które wchłaniają wodę niczym gąbka i jeśli nie zastosujemy izolacji to woda podejdzie do ścian. 

Sprawdzone płyty izolacyjne

płyty izolacyjne pirW zasadzie budując nowoczesny dom to izolować musimy każdą jego stronę. Bez względu na to czy mówimy o fundamentach, ścianach czy dachach prostych lub skośnych. W celu skutecznej izolacji termicznej stosuje się różne materiały. Przez długie lata najpopularniejsze były: styropian, wełna mineralna lub pianka poliuretanowa. Obecnie do tego zacnego grona dołączył kolejny materiał, który jak się okazuje wyróżnia się doskonałym współczynnikiem przepuszczalności. Mówiąc doskonałym mam tu oczywiście na myśli niski stopień. Materiałem, o którym już nieco wspomniałem są płyty izolacyjne PIR. Płyty te montuje się obecnie zarówno na posadzkach, fundamentach jak i na dachach. Możemy z powodzeniem przytwierdzać je do dachów skośnych czy płaskich. Ogromną zaletą tego materiału izolacyjnego jest sposób jego montowania. Płyty te przytwierdza się specjalnymi wkrętami ale z powodzeniem możemy je również układać. Posiadają one specjalne frezy, które wsuwane w siebie tworzą silne połączenia.

Ogólnie rzecz biorąc płyty PIR obecnie uważane są za jeden z najbardziej efektywnych materiałów stosowanych do termoizolacji. Zalety tych materiałów doceni każdy kto zastosuje je w swoim domu. Efekty działania takich płyt dostrzeżemy jednak dopiero zimą. Wówczas okaże się, że nagle koszty jakie ponosiliśmy za ogrzewanie znacznie spadły.