Budownictwo

Drewniana altana w ogrodzie

Duży, zadbany ogród, w którym rosną równo w rzędzie tuje, w rogach znajdują się małe skalniaki pełne bujnej roślinności, to marzenie wielu z nas. Właściciele domów mają takie możliwości, ale muszą temu poświęcić sporo czasu, bo ogród wymaga systematycznej pielęgnacji. Wystarczy w nim wygospodarować trochę wolnego miejsca i można już stawiać polowego grilla.

Najlepsza drewniana altanka w ogrodzie

altana z drewna do ogroduRówno skoszona trawa, małe drzewka posadzone przy ogrodzeniu, a na środku wolna przestrzeń otoczona paroma drzewkami owocowymi. Jeżeli dysponujemy takim terenem, to brakuje nam tylko zadaszonego miejsca, w którym w upalne dni będziemy mogli rozłożyć stół, postawić wygodne krzesła i rozpalić grilla. Altana z drewna do ogrodu jest wprost idealna w takiej sytuacji. Jest przestronna, ekologiczna, bo wykonana z naturalnego drewna świerkowego lub bukowego i jest zadaszona. Altana może być kwadratowa, pięciokątna, sześciokątna a nawet ośmiokątna, żeby móc pomieścić wszystkich gości. Niektóre modele mają po środku miejsce na zamontowanie grilla, a w dachu mają umieszczony specjalny otwór na wentylację. Wysoka jakość wykonania i niebanalne wykończenie zadowolą każdego działkowicza, który lubi spędzać czas na świeżym powietrzu wśród natury. Dach jest wykonany z drewnianej sklejki, która od wewnętrznej strony jest zabezpieczona specjalną folią, dzięki której nie spadnie nam na głowę ani kropla wody podczas ulewy. Drewnianą altankę wystarczy tylko pomalować specjalną farbą i można rozpalać grilla.

Ceny ogrodowych altan wahają się w przedziale od pięciuset złotych do nawet dwóch tysięcy. Można je kupić gotowe, ale też są firmy, które wykonują je na zamówienie klientów pod konkretny wymiar i kształt. Bukowe są najdroższe, bo to szlachetny i odporny materiał, dlatego ich ceny zaczynają się od kwoty półtora tysiąca złotych.