Usługi

Dobry marketing, czyli jak pracują agencje reklamowe

Przez ostatnich pięć lat studiowałam marketing na uczelni w Łodzi. Po obronie dyplomu i jego odebraniu nadszedł czas na poszukiwania pracy. Oczywiście chciałam pozostać w moim rodzinnym mieście, dlatego też interesowały mnie tylko oferty pracy pod tytułem agencja reklamowa Łódź. Najlepiej nie byle jaka agencja, a taka jedna z lepszych.

Jak wygląda praca w agencji reklamowej

agencja reklamowa łódźOceny na dyplomie miałam bardzo dobre, jednak brak mi było doświadczenia w pracy w marketingu. Oczywiście w Łodzi znajduje się wiele agencji reklamowych, które oferują pracę. Postanowiłam porozsyłać ogłoszenia po wyszukaniu w internecie frazy agencja reklamowa Łódź. Po tygodniu dostałam odpowiedź na 3 z 10 ofert pracy. Dwie z nich niestety negatywne właśnie ze względu na brak doświadczenia. Co do tej ostatniej postanowili mnie zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Wielkie było moje zdziwienie, kiedy po paru dniach od wcześniej wspomnianej rozmowy otrzymałam telefon z informacją o okresie próbnym. Oczywiście postanowiłam spróbować, chociaż agencja reklamowa Łódź była niewielka, ale w końcu miałam możliwość nabyć to cenne doświadczenie. Żadne studia jednak nie są w stanie oddać atmosfery pracy działu marketingu. Osoby, które się tam znajdują są pewne siebie, kreatywne i nastawione na sukces. Kampania każda dopieszczana do konkretnego klienta. Zespoły prześcigają się w coraz to lepszych pomysłach. Nie miałam świadomości jak taka praca wygląda. 

Bardzo się cieszę, że po wpisaniu w internet frazy praca agencja reklamowa Łódź trafiłam do niewielkiej agencji. Dzięki temu nauczyłam się dbania o potrzeby klienta. Małe firmy muszą dużo bardziej o niego dbać, niż te duże, które już mają swoich stałych klientów. Praca w marketingu to świetna sprawa, w małej firmie ludzie są zżyci, kampanie są robione z sercem, a nie na akord. Każdemu polecam ten rodzaj pracy.