Usługi

Czym jest dresówka?

Materiałów do produkcji odzieży jest mnóstwo. A dodatkowo ich liczba stale się powiększa. Jednak są takie materiały, które pomimo upływu lat, nie wychodzą z mody. A przykładem jednego z nich jest dresówka. Do produkcji, których części garderoby sprawdza się najlepiej? Jakie są jej zalety?

Rodzaje tkaniny dresowej w sklepie internetowym

dresówka sklep internetowyDresówka to materiał, który sprawdza się nie tylko w produkcji kompletów sportowych. Obecnie z jej wykorzystaniem powstaje niemal każda część garderoby. Wynika to głównie z właściwości materiału. Powstaje bowiem z bawełny, do której dodawane są syntetyki. Sprawia to, że dresówka jest niezwykle elastycznym, a zarazem zapewniającym doskonałą wentylację materiałem. Oznacza to, że sprawdzi się zarówno w ciepłe, jak i chłodniejsze dni. Warto wiedzieć, że dresówka dzieli się na dwa rodzaje. Są nimi dzianina dresowa drapana oraz niedrapana, zwana również pętelkową. W przypadku tej pierwszej sam materiał jest mocno zwarty objętościowo. Wysoka gramatura sprawia, że jest to tkanina dedykowana raczej na chłodniejsze dni. To właśnie z niej bardzo często powstają dresy, szale czy nawet czapki. Z kolei dzianina dresowa pętelkowa jest materiałem, którego wierzchnia warstwa jest gładka, z kolei ta po drugiej stronie posiada charakterystyczne, drobne pętelki. Stąd też jak się łatwo domyślić wywodzi się nazwa tej dzianiny. Jeśli interesuje nas dresówka sklep internetowy ma do zaoferowania zarówno tkaninę dresową drapaną, jak i pętelkową. W zależności od tego co aktualnie potrzebujemy możemy dowolnie przebierać w ofercie sklepu.

Wiesz już do, produkcji których części garderoby wykorzystywana jest dresówka drapana. Z kolei drugi rodzaj tkaniny – dresówka pętelkowa – sprawdza się doskonale w produkcji ubranek dla dzieci. Powstają z niej również bluzki, spódnice, sukienki czy tuniki.