Usługi

Z konferansjerką na ty

Poznań reklamuje się jako miasto doznań. Rzeczywiście wiele się tam dzieje i na nudę nie można narzekać. W okresie letnim przeważają eventy plenerowe. Jesień i zima w całości należy do imprez w galeriach handlowych. Wówczas zapraszane są znane osoby i niezbędny jest ktoś, kto event poprowadzi.

Konferansjer czyli kto?

Zadaniem animatorakonferansjer na uroczystości w Poznaniu czasu wolnego jest przedstawianie znanych osób i zabawianie biorących udział w wydarzeniu gości na przykład dowcipami. Konferansjer dba o to by event przebiegał wedle planu. Prowadzi wszelkiego rodzaju konkursy i sprawuje pieczę nad porządkiem występujących. Bardzo często prowadzi dialog z publicznością zadając pytania, podchodząc z mikrofonem do zebranych. Konferansjer powinien być zaradny, gdyż nigdy nie wiadomo co może się na imprezie, którą aktualnie prowadzi wydarzyć. Musi być elastyczny i mieć zdolność radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych. Powinien także do życia podchodzić z uśmiechem i zarażać innych pozytywną energią. Nie jest to zatem zawód dla każdego. Mimo wszystko konferansjer na uroczystości w Poznaniu do najtańszych nie należy. Na bardziej kameralnych imprezach sprawdzi się ktoś wykwalifikowany, ale nieznany. Wówczas cena usługi nie będzie wygórowana. Zazwyczaj jest to dziennikarz, bo w tym zawodzie wymagana jest dobra dykcja. Przy większych imprezach promujących różnego rodzaju akcje zatrudniani są celebryci. To skutecznie przyciąga odbiorców i zwiększa szanse na powodzenie eventu. 

Konferansjer jest nieodłączną częścią każdej większej imprezy. Od niego zależy, czy widownia wyłapie ewentualne wpadki. Jest to praca dla charyzmatycznych i odpowiedzialnych ludzi, którzy kontakty z ludźmi mają we krwi. Tylko animator z pasją jest w stanie porwać i utrzymać uwagę publiczności.