Rolnictwo i hodowla

Wyjazd po nowy rozrzutnik do obornika

Od czasu gdzie odziedziczyłem duże gospodarstwo rolne postanowiłem wprowadzić jest w XXI wiek. Wielu rolników jasno twierdzi, że niezależnie od rozmiarów gospodarstwa trzeba zainwestować w sprzęt rolniczy. W dzisiejszych czasach istnieje wiele dobrych możliwości kupna sprzętu lub maszyny rolniczej. Do wybory mamy zakup sprzętu używanego lub nowego. 

Zakup rozrzutnika w korzystnej cenie

rozrzutnik do obornika jednoosiowyProwadząc duże gospodarstwo rolne nie wyobrażam sobie kupowania maszyn używanych, które obciążone są większym ryzykiem występowania usterek. Zakup nowego sprzętu jest dla mnie inwestycją długoterminową jednak opłacalną gdyż w przypadku zakupu nowego sprzętu jest on objęty długą gwarancją producenta. Niedawno postanowiłem kupić nowy rozrzutnik do obornika jednoosiowy. Przed jakimikolwiek zakupami postanowiłem najpierw zrobić dokładne rozpoznanie rynku i sprawdzić jakie maszyny aktualnie są w stanie zaproponować najwięcej opcji. Z racji iż posiadałem aktualne katalogi największych producentów maszyn rolniczych rozpoznanie było formalnością. W momencie gdy chciałem już jechać do najbliższego dystrybutora maszyn rolniczych przypomniało mi się, że pobliży odbywają się targi rolnicze na których bardzo często można kupić wszystkie maszyny w bardzo korzystnych cenach np wygrywając aukcje. Szczęśliwie się złożył, ponieważ producent którego rozrzutnik chciałem kupić rozstawił swoje stanowisko na targach. Formalności udało się załatwić bardzo szybko. Zakupiona maszyna została mi dostarczona do gospodarstwa w 48 godzin po wysłaniu przelewu potwierdzającego zakup rozrzutnika. Udało mi się wynegocjować cenę kilka procent niższą niż cena katalogowa produktu. 

Podsumowując jeśli chcemy rozwijać prowadzone przez nas gospodarstwo rolne warto regularnie jeździć na odbywające na terenie całego kraju targi rolnicze. Bardzo często zlokalizowane są tam stoiska największych i najbardziej znanych producentów sprzętu rolniczego. Ceny produktów na czas trwania targów często są obniżane.