Sport i rekreacja

Wybieramy nawierzchnię sportową

Siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, lekkoatletykę, tenis i wiele, wiele innych dyscyplin sportowych można uprawiać na boisku wielofunkcyjnym. Nie powinien zatem dziwić fakt, że wiele placówek oświatowych, szkół, ośrodków miejskich czy nawet właścicieli prywatnych decyduje się na obiekty właśnie tego typu. Jednak ta mnogość dyscyplin wymaga odpowiedniego przygotowania infrastruktury tego miejsca, aby było bezpieczne i przyjazne do osiągania coraz lepszych wyników.

Jaką nawierzchnię wybrać?

nawierzchnia sportowaBudowa boiska to z pozoru bardzo proste zadanie. Wystarczy tylko odpowiedniej wielkości teren, który jest w miarę płaski, a miejsce do uprawiania sportu to wówczas kwestia wykonania kilku elementów. Nic bardziej mylnego. Często zdarza nam się widywać boiska, na których po deszczu stoi woda, która nie ma gdzie spłynąć albo obiekty, gdzie nierówna, pofałdowana nawierzchnia uniemożliwia grę. To wynik niewłaściwie dobranych nawierzchni – przepuszczalnej oraz wierzchniej. Dobrze dobrana warstwa przepuszczalna zapewni możliwość uprawiania sportów w każdych warunkach atmosferycznych, natomiast właściwie dobrana nawierzchnia sportowa zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkownikom obiektu. Na boiskach wielofunkcyjnych najlepiej postawić na elastyczne tworzywo sztuczne. Miękki poliuretan zapewni odpowiednią amortyzację podczas upadków, a także nie narazi stawów i kości na ból. Dzięki swojej elastyczności nawierzchnia tego typu umożliwia odbijanie czy kozłowanie piłki, a także zapewnia odpowiednią przyczepność podczas każdej pogody.

Tak wiele w ostatnim czasie mówi się o korzyściach z uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Nic więc dziwnego, że coraz liczniej powstają obiekty, których przeznaczeniem jest zapewnienie miejsca do uprawiania sportów. Największą popularnością cieszą się boiska wielofunkcyjne, na których panują idealne warunki do różnego rodzaju gier i zabaw w każdym wieku.