Przemysł

Waga najazdowa do pojazdów ciężarowych

Wagi samochodowe przydają się zawsze odkąd tylko zostały zamontowane w zakładzie. Dzięki nim można monitorować na bieżąco poziom załadowania samochodów ciężarowych jakie są wysyłane do odbiorców zamówień i sprawdzać, czy pojazdy nie są przeciążone powyżej normy drogowej lub własnych ograniczeń wagowych.

Najnowocześniejsze elektroniczne wagi najazdowe

wagi do śmieciarekWaga elektroniczna do samochodów ciężarowych zazwyczaj bywa dużym urządzeniem najazdowym, podobnym do pokładu lawety na długiej naczepie samochodowej. Jest to najdokładniejszy rodzaj wagi pojazdowej, gdyż w przeciwieństwie do prostszych, przenośnych urządzeń nie ma tak dużego marginesu błędu, oraz umożliwia ważenie wielotonowych pojazdów ciężarowych z dokładnością nawet do kilku kilogramów. Tego rodzaju waga może pracować praktycznie nieprzerwanie, co przydaje się w zakładzie który ma bardzo duży ruch samochodowy i zazwyczaj obsługuje kilkadziesiąt transportów dziennie. Musi być przez to zamontowana w wyznaczonym miejscu u i na stałe przymocowana do podłoża by nie poruszać się podczas ważenia samochodów, i nie przechylać na nierównościach podłoża na którym została zamontowana. Waga nie jest jednak ograniczona tylko do samochodów wielotonowych, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie by używać jej także z mniejszymi pojazdami, gdyż i takie mogą być ważone na najazdowych wagach.

Przydać się może więc nie tylko w tak dużym zakładzie jak nasz, ale również w mniejszych firmach, chcących kontrolować obciążenie pojazdów. Nie są one szczególnie drogim urządzeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich precyzję i dokładność ważenia, toteż poleca się je ponad mniejsze i mniej dokładne wagi najazdowe praktycznie każdemu większemu zakładowi czy firmie, która operuje samochodami ciężarowymi czy dostawczymi.

Informacje pochodzą z wagielektroniczne.com.pl

About Katarzyna Mikołowska