Moda

Użytkowe dekoracje ścienne

W pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, powierzchnie ścian są przeznaczane do eksponowania różnych elementów dekoracyjnych. Tradycyjnie są to oryginalne obrazy lub reprodukcje. Nowocześnie, mogą to być plakaty lub fototapety. W każdym przypadku staramy się ściany zapełnić czymś, co cieszy nasze oko.

Jaki zegar eksponujemy na ścianie?

zegar cyfrowy ściennyW czasach daleko posuniętego racjonalizmu i praktycyzmu, nie pozostawiamy ścian tylko do dekoracji. Powinny spełniać również funkcję użytkową, szczególnie w pomieszczeniach biurowych. Są więc na ścianach montowane tablice poglądowe, mapy, zawieszane są monitory i telewizory, ale zwykle króluje zegar cyfrowy ścienny. O to aby zegar „królował”, dbają projektanci, nadając mu przeróżne kształty. Co prawda motywem wiodącym jest tu krystaliczny wyświetlacz cyfr, zastępujący klasyczny cyferblat, ale artystyczna fantazja lokuje go w różnych formach geometrycznych. Jeżeli na wyświetlaczu, oprócz godzin, minut i sekund, pokazują się inne dane, jak: data, aktualna temperatura, ciśnienie, wówczas zegar ten staje się tablicą informacyjną i żaden artysta nie zrobi z niego dekoracji. Jednak w pomieszczeniach mieszkalnych unika się eksponowania takich gadżetów. Tutaj częściej zobaczymy tradycyjny cyferblat, nawet w bardzo nowoczesnej formie. Tym niemniej przydatność zegarów cyfrowych z dodatkowymi informacjami jest oczywista i dlatego znajdujemy je niemal we wszystkich pomieszczeniach funkcyjnych.

Zaopatrzenie się w taki zegar nie stanowi najmniejszego problemu. Zarówno w tradycyjnych sklepach, supermarketach, a przede wszystkim w sklepach on-line jest ich ogromny wybór. Są w różnych wzorach i wymiarach. Zamówienia realizowane są z dnia na dzień, a kurierzy dostarczają pod wskazany adres. Warto zaopatrzyć się w taki zegar z poszerzonym zakresem informacji.

About Katarzyna Mikołowska