Motoryzacja

Usługa montażu zbiorników gazowych

Coraz większa liczba osób stara się optymalizować koszty utrzymania samochodu oraz jego eksploatacji. Do stałych kosztów można zaliczyć między innymi różnego rodzaju opłaty związane chociażby z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej czy tankowaniem paliwa. O ile na pewne kwestie posiadacz samochodu ma mniejszy wpływ o tyle na zużycie paliwa czy serwisowanie ma już większe pole do działania.

Auta zasilane paliwem gazowym

montaż instalacji gazowej rzeszówJeśli chodzi o paliwo wiele osób szczególnie w większych miastach takich jak chociażby Rzeszów decyduje się na auta z mniejszymi silnikami, które spalają mniej paliwa. Alternatywną drogą jest montaż instalacji gazowej rzeszów, który pozwala zmniejszyć rzeczywiste koszty o około trzydzieści procent. Gaz jest bowiem paliwem o blisko połowę tańszym w stosunku do benzyny. Jest on jednak mniej kaloryczny co oznacza, ze samochód musi spalić więcej paliwa w celu osiągnięcia tych samych parametrów pracy. Warto również dodać, że dodatkowa instalacja w pojeździe sprawia, że mimowolnie rosną koszty serwisy. Regularnie bowiem muszą być wymieniane filtry fazy ciekłej oraz stałej, które chronią zarówno wtryskiwacze oraz silnik przed dostawaniem się zanieczyszczeń. Dzięki temu możliwe jest wydłużenie czasu bezawaryjnej pracy instalacji.

Oprócz tego warto również wspomnieć, że podczas przeglądu posiadacze instalacji gazowej płacą dodatkową kwotę w celu sprawdzenia jej działania oraz bezpieczeństwa. Wszystko to sprawia, że realne oszczędności z posiadania instalacji gazowej wynoszą około dwadzieścia czy trzydzieści procent w stosunku do użytkowania silnika zasilanego benzyną. W przypadku pokonywania większych dystansów oszczędności te oczywiście mogą być większe. Podczas poruszania się po Rzeszowie w celu dojazdów do pracy sięgną one jednak wcześniej wspomnianych wartości.

About Bronisław Niewiecki