Moda

Ubrania dla przyszłych mam

Latem każdy z nas zrzuca grub ubrania i korzysta z kąpieli słonecznych w czasie urlopu. Tego samego pragną kobiety w ciąży, ale z zachowaniem ostrożności. Latem częściej mają zadyszkę i jest im ciężej się poruszać więc muszą sobie jakoś pomagać.

Co zakładają kobiety w ciąży latem?

odzież ciążowa na latoKiedy na zewnątrz panuj upał, każdemu z nas jest gorąco i myśli o schłodzeniu się. W takie dni trzeba zakładać lekkie ubranie, które będzie przewiewne i lekkie. Podobnie mają kobiety w ciąży, które nie mogą dopuścić do przegrzania organizmu, gdyż może to być niebezpieczne dla dziecka. Odzież ciążowa na lato przeważnie jest wykonana z miękkiej bawełny, delikatnego bambusa czy z wiskozy. Takie materiały najlepiej się zachowują w czasie upałów. Produkowane są z nich sukienki w kształcie trapezu lub odcięte pod biustem, spódnice i spodnie z podwyższonym stanem czy bluzki o różnym kroju. Latem najwygodniej przyszłym mamom zakładać sukienki lub krótkie spodenki w połączeniu z topem na ramiączkach. W takich ubraniach jest bardzo wygodnie, ponieważ nie ograniczają ruchów i nie przyczyniają się do nadmiernego pocenia się. Czasem w sklepach ciążowych można też spotkać ubrania uszyte z lnu, który także doskonale się sprawdza w upalne dni, ale wymaga prasowania. Latem nie trzeba na siebie wiele nakładać, aby dobrze wyglądać, ponieważ dobrze dobrana sukienka odpowiednio podkreśli kobiece kształty i w dyskretny sposób uwidoczni powiększający się brzuszek. Wystarczy dobrze poszukać w ofercie sklepów ciążowych, aby znaleźć ciekawe modele.

Jeżeli planujemy zrobić zakupy odzieżowe na czas ciąży, to warto się ograniczyć do najważniejszych elementów. Nie ma sensu kupować pięciu sukienek ciążowych, bo założymy je kilka razy. W sumie wystarczy parę rzeczy, które będą noszone na zmianę.