Sport i rekreacja, Uncategorized

Trener personalny – przepis na sukces

Każdorazowo od dawien dawna przejście ze starego roku w nowy sprzyja wielu postanowieniom i budzi wśród sporej rzeszy ludzi chęć do zmiany swojego życia oraz postępowania. Popularnymi postanowieniami noworocznymi są wszelkie te, które są związane ze zmianą trybu życia – na bardziej zdrowy czy mniej stresujący, a także na taki w którym mamy więcej czasu dla siebie, swojej rodziny oraz na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.

Rozpoczęcie przygody z siłownią – na początek wybierz trenera personalnego

trener personalny z KrakowaWiele ludzi zastanawia się jednak jak zacząć swoją przygodę ze zdrowym trybem życia. Jeśli do tej pory nie byliśmy raczej związani ze sportem oraz nie zaglądaliśmy nigdy wcześniej na siłownie warto rozpocząć swoją przygodę od znalezienia trenera osobistego. Pozwoli to uniknąć przeciążenia organizmu podczas na przykład zbyt ciężkich ćwiczeń czy złego ich wykonywania – opowiada trener personalny z Krakowa. Szacuje się również, że pierwsze tygodnie ćwiczeń na siłowni bardzo często doprowadzają do poważnych kontuzji lub za sprawą niewidocznych efektów – rezygnacji z ćwiczeń i uczęszczania na zajęcia. Współpraca z trenerem osobistym pozwoli w zwiększeniu wydajności naszych działań, wyrobieniu prawidłowych nawyków oraz ustaleniu planu, który będzie w najbardziej optymalny sposób przybliżał nas do realizacji wyznaczonego przez nas celu. Jednocześnie nawet najbardziej intensywne ćwiczenia nie będą stanowiły zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Promowanie zdrowego trybu życia oraz ćwiczeń to bardzo pozytywne zjawisko. Szczególnie biorąc pod uwagę, że Polacy są obecnie w czołówce narodów, w których obserwuje się tendencje do otyłości i chorób z nią związanych. Regularny sport i wysiłek fizyczny w postaci ćwiczeń powinien stanowić stały element tygodnia każdego z nas.

About Jarosław Motylski