Usługi

Termowizja, dla portfela i zdrowia

pomiary termowizyjne

Kamera termowizyjna, sprzęt, który kojarzy nam się z filmami akcji i operacjami wojskowymi, ewentualnie w nagłośnionych akcjach związanych z poszukiwaniami zaginionych dzieci. Mało kto wie, że badania i pomiary termowizyjne są bardzo pomocne w różnych aspektach życia. Przykładów przemysłu, w którym pomiary termowizyjne są używane jest mnóstwo, ale skupmy się na ich użyciu w branży budowlanej i nieruchomości.

Pomiary termowizyjne są wykorzystywane w nauce i medycynie

Jednym z przykładów zastosowania pomiarów termowizyjnych w architekturze jest wykonywanie pomiarów szczelności powietrznej budynków. Zlecenie wykonania przez profesjonalną firmę takiego badania termowizyjnego jego koszt, na pewno szybko nam się zwróci w okresie zimowym, gdyż zabezpieczymy się przed niekontrolowanym stratom ciepła, a tym samym zmniejszy się koszt ogrzewania.

pomiary termowizyjneDzięki takim pomiarom, przed zakupem naszego wymarzonego mieszkania, możemy sprawdzić, czy niepotrzebnie nie narażamy się na dodatkowe koszty. Zgodnie z naszym prawem mamy też prawo żądać odpowiednich napraw przed zakupem mieszkania, tak żeby spełniały wymagania, oznaczone odpowiednimi przepisami. Odpowiednio przeprowadzone pomiary wskażą też wady instalacji elektrycznej, jak i poprawność działania systemu przeciwpożarowego. Wykażą też ewentualne wady konstrukcyjne budynku, jak i można tą metodą skontrolować prace ociepleniowe. Kolejną, bardzo ważną kwestią w naszym klimacie, jest wilgoć oraz niebezpieczne pleśni i grzyby pojawiające się na zewnątrz i wewnątrz ścian, które w dużej mierze przyczyniają się do wielu chorób, takich jak alergie, depresje i ogólnego złego samopoczucia. Są to kwestie bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa, jak i bezpieczeństwa i zdrowia naszych najbliższych. Dlatego warto prze kupnem mieszkania, lub przy kolejnym remoncie, zlecić pomiary termowizyjne. Technika idzie do przodu, po to żeby ułatwiać nam życie, a badania termowizyjne pomieszczeń i budynków to coś, czego nasi przodkowie mogliby nam pozazdrościć, a dzieci będą nam wdzięczne.