Elektronika

Telewizja przemysłowa na hali produkcyjnej

 

Jestem specjalistą do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy w jednym z lokalnych zakładów przetwórstwa warzyw i owoców. Można sobie wyobrazić, że moja praca wcale nie należy do najłatwiejszych. Muszę dbać o pracowników, którzy narażeni są na ciężkie warunki – praca przy hałasujących urządzeniach wcale nie jest łatwa.

Minimalizacja zagrożeń poprzez montaż telewizji przemysłowej IP

popularna telewizja przemysłowa IPZauważyłem ostatnio, że bardzo wiele pracowników lekceważy moje polecenia czy ostrzeżenia, bowiem uważają to za jakieś głupoty oraz bezcelowe czepianie. Prezes uważał, że pracownicy twierdzą iż spowalniam im pracę a oni chcą być wydajni. Jednak pewnego razu wezwał mnie do swojego gabinetu i powiedział iż sam przechadzając się po hali zauważył iż osoby jeżdżące na wózkach widłowych nie zakładają kasków, a w razie kontroli za to grożą bardzo wysokie kary finansowe. Postanowił więc, że na naszej hali produkcyjnej zamontowana zostanie popularna telewizja przemysłowa IP z kamerami. Wgląd do tego, co będzie działo się na hali miałem mieć ja i w razie czego komunikować odpowiednich pracowników o poszanowaniu norm bezpieczeństwa i higieny pracy. Ucieszyłem się, że zostałem potraktowany poważnie i już po tygodniu na hali znalazły się kamery a ja miałem eleganckie monitory przekazujące obraz na żywo. Jak się okazało pracownicy na samym początku oczywiście nie byli zbyt zadowoleni, jednak później się przyzwyczaili. Nagle okazało się, że bezpieczeństwo w miejscu pracy jest dla nich ważne.

Zaczęli nosić na głowach kaski, słuchawki ochronne jak również buty, które były w specjalny sposób okute. Monitoring spowodował, że wydajność pracowników również wzrosła. Częściej bywało tak, że często robili sobie niekontrolowane przerwy na papierosa. Teraz tego nie ma.