Wnętrza

Sztukateria do mieszkania: styropian, pianka czy gips?

 

Czy zgodzicie się ze mną, moi drodzy, że najważniejsze są detale? Czy niejednokrotnie wydawało Wam się, że czegoś brakuje, nawet jeśli nie potrafiliście tego określić? Czy po remontach nie zdarza się tak, że jest jak w planie, ale coś by się jeszcze przydało?

Rodzaje sztukaterii w warszawskich sklepach

sztukateria do mieszkania w WarszawieWykańczanie wnętrz sztukaterią to jest często to, czego brakuje klientom. Zazwyczaj nie potrafią jednak oni określić co to by było. Do mieszania nadaje się każda sztukateria, oprócz betonowej. Możemy pozwolić sobie na sztukaterię z pianki poliuretanowej, ze styropianu, styroduru i w końcu z gipsu. Jeśli wpiszemy w internecie: sztukateria Warszawa, w zależności od wyszukiwarki wyskoczą Wam grafiki, którymi możecie się podeprzeć. Czy chcecie rozetę na sufit pod żyrandol, czy kominek gipsowy. Dobry sztukator odpowiednio dobierze sztukaterię do Waszego mieszkania, jeśli będziecie chcieli skorzystać z jego usług. Jeśli nie, to samodzielny wybór i instalacja sztukaterii nie jest trudna. Jest to zależne od materiału. Styrodur jest lekki i traktuje się go ja styropian. Z gipsem jest trochę trudniej, bo jest ciężki i niejednokrotnie wymagani również przewiercenia oprócz przyklejenia. Wszystko jednak jest możliwe. Sztukateria jest właśnie tym czego może nam brakować. Kobiety mi często o tym mówią. „A tu może jakaś listewkę by mi pan wstawił”, „a tu może jakiś pilaster?” Zwykle odpowiadam, że nie ma przeszkód. Ważne byśmy wiedzieli jaki chcemy przeznaczyć na to budżet.

Uczulam panie, bo dla nich najważniejsze są wykończenia: nie pozostawajcie w niedosycie. jeśli widzicie jakieś niedoróbki i czujecie, że czegoś brakuje w waszym mieszkaniu, nie wahajcie się pytać ekspertów. Nawet jeśli będzie to obsługa w sklepie. To też szkolony personel.