Dom i wnętrze

System półkowych regałów magazynowych

Działalność firm, zajmujących się magazynowaniem i wysyłką towarów jest oparta przede wszystkim na używaniu wszelkiego rodzaju regałów. Dzięki ich konstrukcji składowanie produktów wszelkiego rodzaju jest bezpieczne. Aby konstrukcja regału była dostosowana do konkretnej działalności firmy, właściciele przedsiębiorstw decydują się na zakup certyfikowanych systemów składowania paczek i innych produktów.

Jak zaprojektowany jest półkowy system magazynowy?

regały półkowe magazynoweJednym z elementów charakterystycznych dla systemów regałów jest możliwość dobierania półki wyprodukowanej z różnych materiałów. Regały półkowe magazynowe są wytwarzane z materiałów metalowych, siatkowych czy też płyt wiórowych. W zależności od tego jak ciężki produkt chcemy składować na regale, możemy wybrać półkę z materiału odpowiedniej jakości. Regały w systemach półkowych są także tworzone z myślą o łatwym montażu. Pomaga w nim system modułowy, który ma zastosowanie w każdej, nowoczesnej konstrukcji regałowej. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu regału, magazynierzy mogą mieć także dużo bardziej ułatwioną pracę. Układanie towarów na regale może być ułatwione poprzez funkcję rekonfiguracji poziomu. Wiele systemów regałowych może być kupowanych na zamówienie, co sprawia, że istnieje możliwość dobrania nie tylko regału przystosowanego do ciężkich materiałów, ale także zaprojektowanego dla zachowania maksymalnej szerokości, wysokości i głębokości.

Systemy regałowe są wyposażane w specjalne belki, które umożliwiają szybkie i sprawne składowanie towarów na paletach. Takie rozwiązanie ułatwia także pracę operatorom wózków widłowych, którzy są odpowiedzialni nie tylko za kompletowanie zamówień, ale także umieszczanie towarów na regałach, w celu uzupełnienia stanu magazynowego.