Zoologia

Sucha karma Canagan

 

Właściwe żywienie ma wielkie znaczenie dla stanu zdrowia naszych domowych zwierząt. Weterynarze odradzają karmienie psów tym, co sami jemy, gdyż zawiera ono sporo soli i cukru, które nie służą czworonogom. Kama dla psa musi być wysokiej jakości.

Czy karma Scottish Salmon jest bezzbożowa?

canagan scottish salmonW sklepach zoologicznych dostaniemy mnóstwo rodzajów karmy dla zwierząt, z czego jedne będą lepszej, a inne gorszej jakości. Dostępne są karmy dla szczeniaków, psów kastrowanych i sterylizowanych, oraz dorosłych. Różnią się one między sobą składnikami i zawartością witamin. Każdy pies jest inny i wymaga indywidualnego podejścia do kwestii żywienia. Sucha karma Canagan Scottish Salmon składa się w przeważającej części ze świeżych i suszonych ryb, takich jak łosoś, śledź i pstrąg, które są doskonałym źródłem, łatwo przyswajalnego białka. dodatkowo zawierają warzywa w zmiennych proporcjach i kompozycję zdrowych ziół wspomagających układ trawienny. Karmy Canaga są bez dodatku zbóż i ryżu, przez co mogą ją spożywać zwierzęta z nietolerancją pokarmową i różnymi alergiami. Dodatek wodorostów stanowi źródło cennych składników mineralnych, a słodkie bataty są źródłem niezbędnych węglowodanów. Karmy dla psów posiadają specjalnie opracowaną recepturę, która nie powoduje nagłego skoku poziomu cukru we krwi po spożyciu, przez co nasz pies dłużej jest najedzony i ma sporo energii. Psy mają tendencję do połykania jedzenia, dlatego karma Scottish Salmon jest w postaci specjalnych kuleczek, aby zachęcić zwierzę do gryzienia.

Dawkowanie karmu dla psów, powinno być uzależnione od ich wagi i wieku. Dla przykładu, dwukilogramowy pies, powinien dziennie zjeść około czterdzieści pięć gramów karmy, a pięćdziesięciokilogramowy czworonóg, aż sześćset gramów suchej karmy.