Usługi

Stare miasto w Toruniu

Toruń to jedno z najpiękniejszych miast w całej Polsce. Można by nawet rzecz, że jego urok zniewala nie tylko rodaków, ale wielu turystów z zagranicy. Co roku przybywają tu setki tysięcy odwiedzających, którzy pragną poznać nasza historię i obejrzeć zabytki. A jest tu ich naprawdę wiele. Począwszy od punktu głównego czyli pomnika Mikołaja Kopernika.

Zabytki i inne atrakcje na Starówce

zabytkowa toruńska starówkaTen sławny astronom również jest znany na całym świecie, za to jak bardzo przyczynił się do nauki w kwestii astronomii. To z nim związane jest w głównej mierze to przepiękne miasto. Na starówce znajdziemy tez jego dom, czyli tak zwany Dom Kopernika. Jeśli chodzi o łakocie, Toruń słynie z ciastek o nazwie pierniki. Znajduje się tutaj firmowy sklep z tymi wyrobami cukierniczymi. Pierniki często kupowane są jako pamiątka lub podarunek dla danej osoby. Stare miasto ma swój niepowtarzalny urok. Ulica w większości pokryta jest zabytkowym brukiem. Oprócz licznych sklepów, banków i innych instytucji znajdziemy tu wiele zabytkowych budynków. Zabytkowa toruńska starówka to cały ciąg gotyckich budowli. Styl ten jest właśnie z tego powodu kojarzony z tym miastem. Na starym mieście znaleźć można również aleje gwiazd polskiego filmu i piosenki. Odbicia swoich rąk zostawili tu aktorzy i wokaliści. Bardzo piękne i godne uwagi są jednak kościoły. Jest ich tu kilka. W okresie letnim odpocząć możemy w ogródkach piwnych.

Również zjeść pyszny posiłek w barze mlecznym lub innej restauracji czy pizzerii. Kto nie był jeszcze w tym mieście z pewnością znajdzie czas, by się tu wybrać. Z turystyką łączą się liczne miejsca noclegowe. Starówka przepełniona jest małymi hotelami i motelikami, które oferują klientom swe usługi. Są bogato wyposażone, o wysokim standardzie. Warto wybrać się w to miejsce.