Usługi

Sprzęt do ćwiczeń w domu

 

Niestety nie każdy z nas ma dużo czasu na regularne ćwiczenia na siłowni, czasem nawet nie mamy ochoty, by ćwiczyć na przepełnionej sali fitness i pragniemy relaksować się i gimnastykować się w odosobnieniu. Jakie, więc pozostaje rozwiązanie? Czy możemy stworzyć mini siłownię we własnym domu?

Ćwiczenia na platformie wibracyjnej

platforma wibracyjna do ćwiczeńJeżeli, więc należymy do osób o nieregularnym trybie życia, chcących czasem odprężyć się w domowym zaciszu z dala od licznych tłumów ludzi to świetnym rozwiązaniem będzie stworzenie własnego pomieszczenia do ćwiczeń. Co więc będzie nam potrzebne do naszej mini siłowni? Do najbardziej podstawowych rzeczy należy z pewnością wygodna mata do ćwiczeń, skakanka, hula – hop, hantle o różnym ciężarze, drążki do podciągania czy worek treningowy. A jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, można zaopatrzyć się w domowy atlas, steper, orbitrek, rowerek, czy zestaw sztang z ławeczką. Bardzo ciekawym i coraz częściej wybieranym sprzętem jest platforma wibracyjna do ćwiczeń, która ma za zadanie wprawić nasze mięśnie i ciało w ruch wibracyjny, a dzięki temu wzmacnia efekty naszego treningu. Do najważniejszych zalet platform wibracyjnych należą m.in.: poprawia samopoczucie, kondycję mięśni, zwiększa elastyczność stawów, więzadeł i mięśni, spala tkankę tłuszczową oraz zmniejsza cellulit. W naszej domowej siłowni możemy ćwiczyć o każdej odpowiedniej dla nas porze, a w chłodne dni nie musimy wychodzić z domu i dojeżdżać do klubu fitness.

O posiadaniu własnej domowej siłowni z pewnością marzy wiele osób. Aby stworzyć takie miejsce, wystarczy trochę chęci i dobrze przemyślany plan. Nawet na niewielkim metrażu może powstać prawdziwe miejsce do codziennych ćwiczeń. Koszty zakupionego sprzętu zawsze się zwrócą, porównując je do cen karnetu na siłownię, a domowy sprzęt posłuży nam przecież przez długie lata.