Motoryzacja

Skuter inwalidzki napędzany na prąd

 

Osoby niepełnosprawne nie zawsze są całkowicie sparaliżowane. Te, które mogą się poruszać o własnych siłach pomimo deficytów zdrowotnych, mogą samodzielnie jeździć samochodem, czy skuterem. Czasem to jedyny sposób na transport.

Gdzie kupimy skutery inwalidzkie?

elektryczny skuter inwalidzkiPubliczny transport jest najczęściej niedopasowany do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych, dlatego muszą one korzystać z wynajętych pojazdów przeznaczonych do przewożenia takich osób, albo mieć własny pojazd. Zakup samochodu dostosowanego dla inwalidy może znacznie przekroczyć możliwości finansowe takiej osoby, dlatego zdecydowanie lepszy i tańszy będzie elektryczny skuter inwalidzki. Jest on dostosowany do możliwości takiej osoby i co najważniejsze jest bezpieczny i łatwy w obsłudze. Taka osoba może nim swobodnie się poruszać po ulicach miast, gdyż rozpędza się on nawet do prędkości pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Skuter jest napędzany specjalną baterią, którą trzeba co jakiś czas ładować w domu. W pełni naładowana pozwala na przejechanie ponad stu kilometrów na średniej prędkości. Panel kierowniczy skutera znajduj się na środku kierownicy i znajdują się tam przyciski odpowiadające za ruszanie, hamowanie, prędkość, czy włączanie i wyłączanie świateł. Inwalida siedzi na wygodnym fotelu z regulowanym zagłówkiem i podłokietnikami oraz posiada on możliwość obrotu w dowolną stronę. Takie siedzisko ułatwia wsiadanie i wysiadanie ze skutera. Może on jeździć na trzech, lub czterech kołach, oraz posiadać niewielki bagażnik.

Skutery elektryczne dla inwalidów można kupić w sklepach medycznych zajmujących się sprzedażą sprzętu dla takich osób, lub w internecie na stronach producenta. Skutery inwalidzkie mogą kosztować od czterech do nawet piętnastu tysięcy złotych.

 

About Jakub Ziółkowski