Sport i rekreacja

Sklep oferujący farby jachtowe

Każdy, kto pływa na jachtach i żegluje, musi wiedzieć o konieczności regularnej konserwacji całego jachtu. Dzięki temu będzie on służył przez długie lata i pływał bez awarii, które mogą skończyć się kosztownymi naprawami lub nawet sytuacjami zagrażającymi życiu i zdrowiu uczestników rejsu. Aby zapobiec takim sytuacjom, stosuje się specjalne środki konserwujące oraz farby, które możemy zakupić w sklepach żeglarskich i motorowodnych.

Sklep, w którym zakupimy chemię jachtową

sklep motorowodnyChemia jachtowa to przede wszystkim preparaty usuwające stare powłoki oraz farby, dzięki którym będzie możliwe nałożenie nowych powłok lakierniczych. Sklep motorowodny oferuje także farby, które zabezpieczają przed powstawaniem porostów oraz są odporne na działanie wody. Do malowania kadłubów warto zakupić farby dwuskładnikowe, które swoim działaniem sprawią, że aluminiowy lub drewniany kadłub będzie świetnie pokryty nową i trwałą powłoką. Oprócz farb sklepy oferują także pasty polerskie, które swoim działaniem sprawiają, że polerowanie żelkotów czy wyrobów kompozytowych przebiega szybko i efektywnie. Tego typu pasty zawierają specjalne minerały, które mają bardzo mocne właściwości polerujące wszystkie materiały. Prace lakiernicze nie mogą się także obejść bez dobrego szlifowania starych powierzchni. Pomoże nam w tym specjalny klocek szlifierski, który możemy używać do szlifowania części płaskich oraz elementów łukowatych oraz wgłębionych.

Chemia jachtowa to także preparaty, które są pomocne w czyszczeniu tkanin zamontowanych na jachcie. Dzięki nim możemy usunąć wszelkie zabrudzenia, powstałe na przykład w wyniku działalności dzikiego ptactwa morskiego lub osadów, które są spowodowane pyleniem drzew lub osadzaniem się zabrudzeń nanoszonych przez deszcz.