Wnętrza

Salon w stylu skandynawskim

 

Chciałam urządzić salon w stylu skandynawskim, dlatego zaczęłam rozglądać się za meblami do niego raz za wyposażeniem i dodatkami. Aby całość dobrze rozplanować wykorzystałam program do projektowania wnętrz i stworzyłam wizualizacje.

Nowoczesne meble w stylu

modne krzesłaW salonie postawiłam na białe klasyczne meble. W tym znalazła się witryna na szklaną zastawę stołową, zabudowa na ścianie telewizyjnej, stolik kawowy oraz komoda na podręczne dokumenty. Stół stojący w jadalni jest również częścią salonu, dlatego postanowiłam dokupić do niego modne krzesła. Białe krzesła z tapicerowanymi obiciami  w kolorze pudowego różu dodają przytulności i stylowego wyglądu. Inne krzesła, które również by pasowały do tej aranżacji to krzesła z szarym obiciem, kubełkowe, na drewnianych nóżkah w kolorze brązu. Świetnie by się zgrywały z ceglaną ścianą. Najtańszą wersją byłby proste drewniane, lakierowane na biało krzesła z charakterystycznym oparciem.  Blat stołu jest w kolorze naturalnego drewna, tak samo jak blat stolika kawoweg, dzięki czemu jadalnia z salonem tworzą całość i łagodnie się ze sobą łączą. Tkaniny, z których wykonane są koce oraz dywan są w naturalnym, neutralnym kolorze. Do tego kosze plecione oraz dodatki, takie jak tacki na stole w jadalni oraz wazony i lustro nadają stylu. Salon w skandynawskim stylu jest dosyć prosty do urządzenia, jeśli zadbamy o to, aby nie było w nim zbyt dużo kolorów i zbyt dużo przedmiotów, które mogłby zaburzać harmonię i prosty styl wnętrza.

Styl skandynawski opiera się na jasnych, prostych i wygodnych praktycznych wnętrzach, które emanują spokojem, a jednocześnie posiadają detale, które nadają mu wyjątkowości oraz stylu. Przykładowo stylowe krzesła w ciekawym kolorze mogą być dominantą wnętrza i nadać mu smaku.