Wnętrza

Rosnące zainteresowanie ławami rozkładanymi

Od lat panowało przekonanie, że rozkładane ławy są meblami, które nie pasują do nowoczesnych wnętrz. Kojarzone były z topornymi meblami w ponurych barwach. Jednak od jakiegoś czasu są one produkowane z uwzględnieniem panujących trendów. Podnosi to zainteresowanie tym funkcjonalnym elementem wyposażenia, ławy trafiają więc nawet do młodych ludzi, szukających solidnych mebli do małych mieszkań.

Ławy w niewielkich, modnych mieszkaniach

nowoczesne ławy rozkładaneWiele osób poszukuje obecnie mebli, które nie tylko wytrzymają wiele lat użytkowania, ale będą też dobrze wyglądać i mieć więcej niż jedną funkcję. Jest to bardzo istotne zwłaszcza dla tych, którzy żyją na niewielkiej powierzchni mieszkalnej i nie mogą pozwolić sobie na zbyt wiele elementów wyposażenia. Nowoczesne ławy rozkładane spełniają wszystkie te kryteria. Po latach zapomnienia, są coraz chętniej wybierane, także przez ludzi młodych. Pozwalają zastąpić nawet cztery inne meble, co jest bardzo ważne, na przykład w kawalerkach. Sprawdzą się jako stolik kawowy ustawiony przy kanapie, po podniesieniu blatu można ich też użyć jako stołu obiadowego lub biurka. Zazwyczaj wyposażone są także w szeroką półkę pozwalającą na przechowywanie książek i wielu drobnych rzeczy. Obecnie dostać je można w wielu różnych modelach, różniących się od siebie wielkością, możliwościami podnoszenia i rozsuwania blatu, a także kolorami okleiny. Znacząco ułatwia to dopasowanie ich do pozostałych mebli znajdujących się we wnętrzu.

Dla osób, które szukają mebli do niewielkiego mieszkania, najważniejsza jest ich funkcjonalność, ale też wygoda użytkowania i estetyczny wygląd. Coraz częściej kupowane są w związku z tym rozkładane ławy. Pozwalają zastąpić nawet do czterech mebli, co jest znaczącą oszczędnością miejsca. Wiele wzorów i kolorów oklein ułatwia ich dopasowanie do pozostałych elementów wystroju.