Edukacja

Przedszkole – czyli początek edukacji

przedszkole Akademia Maluchów

Każdy z nas musi iść do szkoły. To jest pewne jak amen w pacierzu. Swoją drogę edukacji zaczynamy najczęściej już w domu kiedy to nasi rodzice uczą nas podstaw czytania i pisania oraz jakże potrzebnych umiejętności jak szacunek, zrozumienie i prowadzenie rozmowy.

Przedszkole Akademia Maluchów cieszy się dobrą opinią

Następnym krokiem jest pójście do przedszkola. Niestety mamy tu zerowy wpływ na decyzje rodziców i tylko od nich zależy czy będzie to zwykłe przedszkole Akademia Maluchów czy może prywatne przedszkole. W przedszkolu czas nam najczęściej mija na zabawie z rówieśnikami i nawiązywaniu pierwszych znajomości.

przedszkole Akademia MaluchówNastępną placówką do której się udajemy jest szkoła podstawowa, którą też wybierają nam rodzice. Jeśli nie mają oni chorych ambicji to najczęściej jest to placówka położona blisko naszego domu. I tak nam mija 6 lat z życia w trakcie których przeżywamy pierwsze miłostki, pierwsze kłótnie, zdrady oraz poznajemy aspekty życia. Oczywiście w międzyczasie uczymy się liczyć, czytać i pisać i wielu innych potrzebnych do życia rzeczy. Później wybieramy się do gimnazjum, kompletnie niepotrzebnego etapu edukacji w którym cofamy się najczęściej w rozwoju. Po gimnazjum przychodzi czas na pierwsze poważne decyzje, czyli wybór szkoły średniej. Od tego jaką wybierzemy szkołę w dużej mierze zależy nasza przyszłość. Mamy do wyboru liceum, po którym obowiązkowo musimy iść na studia, bo dysponujemy tylko lepiej lub gorzej zdaną maturą. Kolejną możliwością jest technikum, czyli szkoła po której mamy wyuczony zawód i często już pracujemy przez co nie musimy iść na studia, aczkolwiek możemy iść w celu pogłębienia naszej wiedzy. Ostatnia możliwością jest pójście do szkoły zawodowej. Po tej szkole jesteśmy przyuczeni do zawodu i swobodnie możemy iść do pracy. Pamiętajmy, że szkoła zawodowa nie daje nam średniego wykształcenia przez co nie będziemy mogli podejść do matury. Jak widzimy ścieżek edukacyjnych jest dużo i tylko od nas zależy jaką drogę wybierzemy.